مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

درج درس سوانح طبیعی در برنامه آموزشی مدارس


مجله اینترنتی راه ما: وزیر کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجتماعی: در بخشی از نامه رحمانی فضلی خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:
یکی از مهمترین مراحل توسعه جوامع به ویژه در زمینه مدیریت بحران، پیشگیری و کاهش این تلفات از طریق گسترش فرهنگ ایمنی و تغییر نگرش ً پاسخ محورً به ًریسک محورً در دو بخش حاکمیت و جامعه می باشد. همانطور که تجارب جهانی کشورهای توسعه یافته در این خصوص نشان از تأثیر بسزای آموزش و فرهنگ سازی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشگیری داشته، نتایج دستاوردهای علمی نیز دال بر این است که این فرهنگ سازی و پذیرش به لحاظ روانی یقیناً در دوران کودکی و نوجوانی تأثیرات دو چندان و عمیق تری خواهد داشت. بر این اساس می بایست در راستای ایجاد یک جامعه ایمن و تاب آور و فراهم گردیدن بسترهای لازم از این تجارب استفاده نموده و در این مسیر گامی مهم و اساسی برداشت.
در ادامه نامه وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش با استناد به استدلال های مطرح شده آمده است: شایسته است، درسی تحت عنوان "سوانح طبیعی" با سر فصل هایی همچون معرفی انواع سوانح، نحوه پیشگیری، افزایش سطح آمادگی و مقابله، به عنوان یکی از دروس مدارس کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه قرار گیرد.
در این راستا سازمان مدیریت بحران کشور آمادگی دارد محتوای درسی مربوطه را با در نظر گرفتن شرایط سنّی و با استفاده از بخش های علمی و تخصصی این حوزه تهیه و همکاری های لازم را داشته باشد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است