مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دریاچه سنگی منحصر به فرد در بوداپست! +عکس های دیدنی


مجله اینترنتی راه ما: دریاچه کاویسوس (Kavicsos) یا دریاچه سنگی یکی از جاهای دیدنی مجارستان است که چیزی در حدود 2 کیلومتر پهنا داشته و در منطقه ای در جنوب بوداپست قرار گرفته است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
پس از سفر به مجارستان و بوداپست، با یک رانندگی 30 دقیقه ای می توان به این دریاچه زیبا دسترسی داشت. این دریاچه در واقع در جایی تشکیل شده که در گذشته نه چندان دور یک معدن سنگ در آنجا فعالیت می کرد و به همین دلیل این روزها به عنوان دریاچه سنگی مشهور شده است. 
کمی بیشتر درباره دریاچه سنگی !!
دریاچه کاویسوس مجارستان، صدها جزیره دارد که تصویر های آن توسط پلیس Police ملی هوایی ثبت شده و قابل مشاهده هستند. در حدود بیست سال پیش، این معدن سنگ تعطیل شد و تونل های آن توسط آب باران پر شده و امروزه به یک دریاچه تماشایی تبدیل شده است. از آن زمان تاکنون، طبیعت و حیات وحشی غنی را در این منطقه شاهد هستیم که نظر هر بازدیدکننده ای را به خودش جلب می کند. در سال 1996 این دریاچه به یک سازمان خصوصی فروخته شد، اما هنوز هم بین سهامداران آن بر سر برخی مسائل درگیری وجود دارد. بر روی این دریاچه بیش از 5 هزار خانه را می توان مشاهده کرد که بر روی صدها جزایر کوچک و بزرگ موجود در کاویسوس جای گرفته اند. اگرچه بسیاری از این خانه ها به عنوان خانه های تابستان و یا سرپناهی برای ماهیگیران استفاده می شوند، اما سالیانه حدود 70 خانوار در این منطقه زندگی می کنند. دریاچه کاویسوس درون جزیره سِپِل قرار گرفته که بزرگترین جزیره بر روی رودخانه دانوب محسوب می شود. این دریاچه از شهر بوداپست به وسیله جاده و خطوط ریلی به راحتی قابل دسترس است. اگر قصد گذراندن یک تعطیلات تابستانی فوق العاده و سفر به مجارستان را دارید، یکی از مقاصد شما می تواند این مجمع الجزایر زیبا باشد. در تصویر زیر می توانید مکان قرارگیری دریاچه کاویسوس، از فوق العاده ترین جاهای دیدنی مجارستان را بر روی نقشه مشاهده کنید..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است