مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۸۰۰ طرح ورزشی دانش‌آموزی کلید خورد


مجله اینترنتی راه ما: معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از ایجاد سالن ورزشی در تمام مدارس خبر داد و گفت: اجرای ۸۰۰ طرح ورزشی دانش آموزی کلید خورده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجتماعی: مهرزاد حمیدی در نشست خبری ستاد عالی فعالیت های ورزش Sport دانش آموزی در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ گفت: تعداد ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر کشور وجود دارد که ۳۳ هزار مربی بحث تربیت بدنی آنها را دنبال می کنند.
وی افزود: امسال ۸۰۰ طرح ورزشی کلید خورد که ۱۵۰ طرح آن انجام می گیرد و طی برنامه ششم توسعه ۸۰۰ برنامه را تکمیل خواهیم کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مدرسه محوری تصریح کرد: همه سالن های ورزشی در داخل مدارس ساخته می شوند.
حمیدی اضافه کرد: پس از سالها توانستیم لباس ورزشی ویژه معلمان تربیت بدنی را به آنان بازگردانیم و همچنین مدارس را به تجهیزات ورزشی مجهز کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: طی پژوهشی که در دانشگاه علوم پزشکی در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ شد، ۲۱.۱ درصد نرخ چاقی و اضافه وزن بود اما طبق این پژوهش، آموزش و پرورش توانستند ۳ درصد از نرخ اضافه وزن را کاهش دهند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان نقاط ضعف نظام جامع تربیت بدنی گفت: فقدان طرح یکپارچه اجرایی و ساختار استعداد یابی، فعال نبودن آموزش و پرورش در امر استعدادیابی، ضعف امکانات و تجهیزات استعدادیابی، عدم توجه به ورزش مدارس به عنوان پایه ورزش قهرمانی از نقاط ضعف نظام جامع تربیت بدنی نیز در سال ۸۲ بود که کماکان نیز ادامه دارد.
حمیدی یادآور شد: معاونت تربیت بدنی و سلامت یکی از معاونت های پیشرو در اجرای سند تحول بنیادی است و در ورزش دانش آموزی، تمام رویکردهای ما از اسناد بالادستی نشأت می گیرد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است