مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

رییس جمهور گواتمالا مصونیت قضایی خود را حفظ کرد


مجله اینترنتی راه ما: کنگره گواتمالا به حفظ مصونیت قضایی رئیس‌جمهور این کشور رای داد؛ دادستان کل گواتمالا خواستار بازجویی از رییس جمهور به اتهام تخلفات مالی در کمپین انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۵ شده بود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری رویترز، تلما آلدانا، دادستان کل گواتمالا و نهاد ضد اختلاس سازمان ملل ماه پیش اعلام کردند که به دنبال بازجویی از جیمی مورالس، رییس جمهور این کشور برای رسیدگی به اتهام تامین مالی غیرقانونی کمپین انتخاباتی او هستند. دو روز پس از این اظهارات، مورالس این رییس نهاد سازمان ملل را عنصر نامطلوب خواند.
کمیسیون بین‌المللی مبارزه با معافیت از مجازات در گواتمالا موسوم به CICIG به رهبری ایوان ولاسکوئز، دادستان کارآزموده کلمبیایی، مشکلاتی را برای مورالس ایجاد کرده است. این کمیسیون ابتدا پسر و برادر او را مورد بازجویی قرار داد و سپس تلاش کرد تا وی را برای هزینه حدود ۸۰۰ هزار دلاری کمپین انتخاباتی‌اش که ادعا می‌شود منابع آن توضیح داده نشده، مجازات کند.
رییس جمهور گواتمالا در سال ۲۰۱۵ با برنامه‌های انتخاباتی مبنی بر حکومت صادقانه در انتخابات پیروز شد. این پیروزی در حالی اتفاق افتاد که اوتو مولینا، رییس جمهور پیشین این کشور در پی بازجویی CICIGبرای یک پرونده اختلاس چند میلیون دلاری زندانی Prisoner و مجبور به استعفا از سمت خود شد.
مورالس که پیش از این یک کمدین بود، ارتکاب به هرگونه خطا را تکذیب کرده است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است