مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

طوفان ایرما اقیانوس را از ساحل فلوریدا و باهاما ناپدید کرد


هفته گذشته، طوفان ایرما با از بین بردن جزایر کارائیب دنیا را تکان داد و اکنون یک پدیده نادر وحشتناک در حال وقوع است که ساکنان را نگران و شوکه کرده است و این می‌تواند نشانه‌ای از وقوع چیز بدتری باشد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
برترین ها: هفته گذشته، طوفان ایرما با از بین بردن جزایر کارائیب دنیا را تکان داد و اکنون یک پدیده نادر وحشتناک در حال وقوع است که ساکنان را نگران و شوکه کرده است و این می‌تواند نشانه‌ای از وقوع چیز بدتری باشد. بادهای گرمسیری درحال حاضر برق بیش از ۲. ۶ میلیون خانه را قطع کرده اند، اما این باد‌ها شروع به وزش به سمت مرکز طوفان کرده اند و در نتیجه آب را از سواحل فلوریدا و باهاما دور کرده اند.
به گزارش واشنگتن پست، فشار پایین ایرما دلیل آن است که به شکل یک مکانیزم مکنده عمل می‌کند و هوا را درون خودش می‌مکد و هنگامی که واقعا فشار پایین است می‌تواند شکل سطح اقیانوس را تغییر دهد. این منظره واقعا عجیب است، اما نگران کننده نیز هست. وقتی خط ساحلی به اندازه‌ای عقب نشینی می‌کند که کف اقیانوس مشخص می‌شود، اغلب نشانه این است که آب باسرعت و با نیروی ویرانگری بازخواهد گشت. اثرات زیست محیطی ایرما هم اکنون توسط ساکنان فلوریدا، هم حیوانات و هم انسان‌ها کاملا حس می‌شود. تصاویری از ناپدید شدن سواحل فلوریدا و باهاما را در زیر مشاهده می‌کنید.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است