مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

فرمانده ارتش پاکستان به استرالیا سفر کرد


فرمانده ارتش پاکستان به منظور دیدار با سران نظامی استرالیا در جریان سفری دو روزه وارد این کشور شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: ژنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان به منظور دیدار با سران نظامی استرالیا در جریان سفری دو روزه وارد این کشور شد.
گزارش‌ها حاکی است ژنرال باجوه در روز اول حضور خود در استرالیا با وزرای خارجه ، دفاع و همچنین فرمانده ارتش و نیروی دریایی استرالیا دیدار و گفتگو کرده است.
فرمانده ارتش پاکستان طی گفتگوهای خود گزارشی از وضعیت مبارزه با تروریسم در عملیات موسوم به ضرب عضب و رد الفساد داده و جدیت کشورش در این عملیات را بیان کرد.
وی گفت: ما از هر حرکتی که باعث ترویج امنیت در جهان شود حمایت می کنیم و سال‌های اخیر نشان داده است که هراسی از مبارزه با تروریسم نداریم.
ژنرال باجوه افزود: ما هفتاد هزار قربانی برای مبارزه با تروریسم داده‌ایم، و اینک در مسیر پیشرفت و توسعه قرار داریم به گونه‌ای که در سال‌های آینده پاکستان نقش مهمی در اقتصاد منطقه‌ای ایجاد خواهد کرد.
مسئولین استرالیایی نیز به افزایش همکاری‌های دوجانبه تاکید کرده و جدیت پاکستان در مبارزه با تروریسم را ستودند.
طی روزهای اخیر سفرهای خارجی مسئولین سیاسی و نظامی پاکستان افزایش چشمگیری داشته و کشورهای چین، ایران، روسیه، ترکیه، استرالیا و قزاقستان مقصد سفر نمایندگان پاکستان بوده است.
دونالد ترامپ، پاکستان را به حمایت از تروریسم متهم و تهدید کرده بود که کمک‌های مالی خود به این کشور را قطع خواهد کرد .
مسئولین سیاسی و مذهبی پاکستانی به اتهامات ترامپ واکنش نشان داده و آن را بی‌اساس خواندند.
رضا ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان اعلام کرده بود اگر از سوی آمریکا غلطی سربزند خاک پاکستان را به گورستان سربازانش تبدیل خواهیم کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است