مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

حماس آمادگی خود را برای انجام مذاکرات با فتح در قاهره اعلام کرد


مجله اینترنتی راه ما: جنبش حماس با اشاره به دیدار رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس با رئیس سازمان اطلاعات مصر آمادگی خود را برای انجام مذاکره با جنبش فتح در قاهره اعلام کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل سایت شبکه روسیا الیوم، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که اسماعیل هنیه، ‌ رئیس دفتر سیاسی حماس در این دیدار بر اهتمام جنبش حماس به امنیت و آرامش جمهوری عربی مصر و جلوگیری از استفاده از غزه برای ضربه زدن به امنیت این کشور تاکید کرد.
هیئت حماس که شامل اعضای دفتر سیاسی این جنبش در داخل و خارج از فلسطین است در این دیدار همچنین به نمایندگی از ملت فلسطین از تلاش‌های مصر برای کاهش درد و رنج فلسطینیان قدردانی و بر نقش تاریخی مصر در حمایت از مساله فلسطین تاکید کرد.
هیئت جنبش حماس همچنین بر آمادگی این جنبش برای برگزاری نشست‌های مذاکرات ملی با جنبش فتح در قاهره به منظور امضای توافق آشتی و تعیین راه‌های اجرای آن تاکید و اعلام کرد که این جنبش آماده انحلال کمیته اداری و فراهم کردن فرصت فعالیت دولت وفاق ملی در غزه و نیز شرایط برگزاری انتخابات است.
این هیئت خاطرنشان کرد که پس از این مساله باید کنفرانس بزرگی با حضور تمامی گروه‌های فلسطینی در قاهره برگزار شود تا زمینه تشکیل دولت وحدت ملی که به مسؤولیت‌هایش در قبال ملت فلسطین در کرانه باختری، غزه و قدس عمل کند، فراهم شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است