مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کلمبیا خواهان نظارت سازمان ملل بر آتش‌بس با چریک‌های ارتش آزادی‌بخش ملی


مجله اینترنتی راه ما: نماینده کلمبیا در سازمان ملل اعلام کرد که وی در مذاکراتی از این سازمان خواسته است که بر اجرای تعهدات توافق آتس‌بس میان دولت و چریک‌های ارتش آزادی بخش ملی این کشور موسوم به ELN نظارت کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژان آرنو، نماینده کلمبیا در سازمان ملل اعلام کرد که طی مذاکراتی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل پیشنهاداتی به اعضای شورای امنیت برای نظارت بر توافق آتش‌بس بنا به درخواست دو طرف توافق یعنی دولت و چریک‌های چپ‌گرای \"ارتش آزادی Freedom بخش ملی\" در آینده نزدیک ارائه می‌کند.
این توافق آتش‌بس پس از انجام مذاکرات از ماه فوریه در اکوادور میان دو طرف امضا شد.
بر اساس این توافق این گروه چریکی حملات و عملیاتی مانند گروگانگیری و جذب نیروی جدید را معلق کرده و در مقابل دولت نیز وعده داده است که حمایت خود را گسترش داده و کمک‌های بشردوستانه برای این گروه فراهم کند.
وی اعلام کرد، او با هر دو طرف گفت‌وگو کرده و هر دو با نظارت سازمان ملل بر اجرای تعهدات توافق موافقت کرده‌اند.
نماینده کلمبیا در سازمان ملل اعلام کرد: در حال حاضر هیئتی از سازمان ملل بر توافق دولت این کشور با گروه چریکی فارک نظارت دارد.
ارتش آزادی بخش ملی کلمبیا هم اکنون ۱۵۰۰ نیرو دارد.
جنگ داخلی که از ۵۳ سال گذشته کلمبیا را درگیر خود کرده است موجب مرگ حدود ۲۶۰ هزارتن، مفقود شدن ۶۰ هزار تن و آوارگی دست‌کم ۷.۱ میلیون تن شده است..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است