مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

روسیه مخالف بلندپروازی‌های هسته‌ای کره شمالی است


نماینده دائم روسیه در شورای امنیت، علت رای مثبت این کشور به قطعنامه علیه کره شمالی را مخالفت کشورش با بلندپروازی‌های هسته‌ای پیونگ یانگ اعلام کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در پایان رای گیری در نشست شورای امنیت در مورد کره شمالی تاکید کرد که روسیه به این دلیل از قطعنامه شورای امنیت در مورد اعمال تحریم‌های شدیدالحن علیه پیونگ یانگ حمایت کرده است، تا مخالفت خود با ادعاهای کره شمالی در خصوص وضعیت یک قدرت هسته‌ای را نشان دهد. وی همچنین یادآور شد، درست نیست که آزمایشات اخیر پیونگ یانگ بدون پاسخ رها شوند.
نبنزیا در سخنانی در نشست شورای امنیت بعد از رای گیری در مورد قطعنامه مربوط به کره شمالی گفت: «ما ادعای این کشور در مورد تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای را قبول نداریم. روسیه از تمامی قطعنامه های شورای امنیت که خواستار توقف برنامه های موشکی- هسته‌ای کره شمالی در جهت تقویت صلح و امنیت منطقه شبه جزیره کره باشد، حمایت کرده و خواهد کرد.»
این دیپلمات روس افزود: «ضمن اینکه ما از این قطعنامه حمایت کردیم تا نشان دهیم که کره شمالی باید درخواستهای شورای امنیت در مورد توقف آزمایشات موشکی و هسته‌ای را اجرا کند و آزمایشات دوباره پیونگ یانگ در نقض این خواسته، کاملا غیرقابل قبول بوده و می بایست به آن پاسخ مناسب داده می‌شد.»
به گفته وی، اقدامات مربوط به اعمال فشارهای مالی و اقتصادی بر کره شمالی دیگر عملا از بین رفته و دیگر نگرانی بابت محاصره کامل این کشور و خطر بروز بحران انسانی در آن وجود ندارد.  
ابتکارعمل مسکو-پکن در مورد حل بحران کره شمالی باید بررسی شود
نماینده روسیه در عین حال تاکید کرد که مقامات مسکو همچنان اصرار دارند که طرح مشترک روسیه و چین برای کاهش وخامت اوضاع در منطقه شبه جزیره کره به منظور فراهم شدن شرایط برای ازسرگیری مذاکرات بین المللی برای رفع مشکلات، مورد توجه جامعه جهانی قرار بگیرد. نبنزیا گفت: «ما ارزش قائل نشدن برای ابتکارعمل مشترک روسیه و چین در این رابطه را یک اشتباه می دانیم. این طرح همچنان روی میز شورای امنیت قرار دارد و ما اصرار داریم که مورد بررسی قرار بگیرد.»
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است