مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آیفون X تراشه‌ای با پردازنده ۶ هسته‌ای دارد


اپل سال گذشته تراشه A10 Fusion را روی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس قرار داده بود. اولین تراشه اپل که از پردازنده چهار هسته‌ای برخوردار بود. اپل با آیفون ۷ پس از سال‌ها بی‌خیال تراشه‌ای با پردازنده ۲ هسته‌ای شد و تصمیم گرفت محصولی قدرتمندتر راهی بازار کند. حالا به نظر می‌رسد که این اتفاق روی آیفون X هم رخ می‌دهد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: اپل سال گذشته تراشه A10 Fusion را روی آیفون ۷  و آیفون ۷ پلاس قرار داده بود. اولین تراشه اپل که از پردازنده چهار هسته‌ای برخوردار بود. اپل با آیفون ۷ پس از سال‌ها بی‌خیال تراشه‌ای با پردازنده ۲ هسته‌ای شد و تصمیم گرفت محصولی قدرتمندتر راهی بازار کند. حالا به نظر می‌رسد که این اتفاق روی آیفون X هم رخ می‌دهد.
به تازگی یکی از توسعه‌دهندگانی که با iOS 11 کار می‌کند، به این موضوع اشاره کرده که آیفون X و آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس که امسال راهی بازار می‌شوند به تراشه A11 Fusion مجهز شده‌اند. تراشه‌ای که از یک پردازنده چهار هسته‌ای و یک پردازنده دو هسته‌ای بهره می‌برد. در واقع تراشه جدید اپل از ۶ هسته پشتیبانی می‌کند.
تراشه چهار هسته‌ای وظیفه انجام دادن کارهای سنگین را خواهد داشت و پردازنده دو هسته‌ای هم کارهای سبک را به عهده می‌گیرد. این کار باعث می‌شود که در مصرف باتری گوشی صرفه جویی شود.
البته تراشه A11 Fusion اولین محصول اپل نیست که از ۶ هسته پشتیبانی می‌کند. این شرکت روی آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی که سال گذشته راهی بازار کرده بود که تراشه A10X Fusion را قرار داده بود که پردازنده‌ای شش هسته‌ای داشت.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است