مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

فواید نزدیک بودن محل سکونت کودکان مبتلا به آسم به پارک ها


مجله اینترنتی راه ما: نتایج یک مطالعه نشان می دهد کودکان مبتلا به آسم در صورت زندگی در نزدیکی پارک ها و فضاهای سبز، کمتر متحمل درد و رنج ناشی از بیماری شان می شوند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا اذعان می کنند کودکی که در کنار پارک زندگی می کند به طور میانگین ۵ روز دارای علائم بیماری خواهد بود و کودک ساکن در ۳۰۵ متری پارک، دارای شش روز علائم آسمی خواهد بود.
به گفته محققان، در بین کودکان با سن بیشتر، آنهایی که در جوار پارک زندگی می کردند به طور میانگین ۵ روز دارای علائم بیماری بودند، درحالیکه کودکان ساکن در ۱۵۲ متری پارک ها، دارای ۶ روز علائم بیماری بودند.
کله دپریست، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «زندگی در محیط های شهری موجب افزایش ریسک آسم در دوره کودکی می شود و فاکتورهای مرتبط با زندگی شهری، نظیر آلودگی هوا، هم در افزایش شدت آسم و عدم کنترل موثر آن دخیل هستند.»
وی در ادامه می افزاید: «این تاثیر برای کودکان شش سال و بالاتر بیشتر است. شاید به این خاطر که آنها در مقایسه با کودکان کوچک تر آزادی Freedomبیشتری برای رفتن به مکان های مختلف دارند.
محققان این مطالعه با والدین ۱۹۶ کودک ۳ تا ۱۲ سال مصاحبه کردند و همه آنها حداقل دو بار در طی سال گذشته به دلیل آسم در بیمارستان بستری شده بودند.
محققان از والدین پرسیدند هر کودک چند روز دارای علائمی مانند تنگی نفس، درد قفسه سینه و خس خس سینه بوده است.
در عین حال، فاصله بین آدرس خانه کودکان و نزدیک ترین فضای سبز را نیز ترسیم کردند.
بعد از بررسی تمام داده ها به این نتیجه رسیدند که هر چقدر فاصله محل سکونت تا فضای سبز کمتر باشد تعداد دفعات حمله آسم کمتر خواهد شد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است