مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

خسارت 7 میلیاردی سیل به روستاهای گیلان


معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان بیشترین خسارت وارده ناشی از سیل روز جمعه را مربوط به تخریب چشمه ها و خطوط انتقال و توزیع دانست.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان بیشترین خسارت وارده ناشی از سیل روز جمعه را مربوط به تخریب چشمه ها و خطوط انتقال و توزیع دانست.
علی جعفری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سیل روز جمعه، 17 شهریور به تاسیسات آبرسانی 39 روستای 5 شهرستان استان خسارت وارد کرد، گفت: 7 میلیارد و 420 میلیون ریال به تاسیسات آبرسانی این روستاها خسارت وارد شده است.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان بیشترین خسارت وارده را مربوط به تخریب چشمه ها و خطوط انتقال و توزیع دانست.
وی با اشاره به خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی روستاهای دیوشل و تالش محله شهرستان لنگرود، خاطرنشان کرد: کارکنان امور آبفار شهرستان لنگرود جهت برقراری آب شرب یک هزار و 600 مشترک روستاهای دیوشل و تالش محله در تلاش هستند.
این مقام مسئول با بیان اینکه جریان سیل 400 متر لوله 160 میلیمتری آب شرب روستای سرچشمه لاهیجان را نیز تخریب کرد، گفت: آبرسانی سیار به روستای سطل سر شهرستان لاهیجان که شبکه آبرسانی این روستا در سیل روز جمعه خسارت دیده بود، صورت می گیرد.
جعفری با اشاره به بارش شدید باران در شهرستان سیاهکل و طغیان رودخانه شمرود، تصریح کرد: وقوع سیلاب در ساعات اولیه باعث گل آلود شدن چشمه تامین آب مجتمع لیش شد، اما آب رودخانه تغییر مسیر داد و مشکل گل آلودگی آب این چشمه رفع شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است