مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۹۳ درصد جمعیت خراسان جنوبی از سهام عدالت برخوردار هستند


بیرجند- عضو هیئت مدیره اتحادیه تعاونی سهام عدالت خراسان جنوبی با بیان اینکه ۶۴۹ هزار و ۲۲۰ نفر در استان سهام عدالت دارند، گفت: ۹۳ درصد جمعیت استان از سهام عدالت برخوردار هستند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
به گزارش خبرنگار مهر، علی براتی عصر دوشنبه  در دیدار اعضای اتاق تعاون با مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه ۶۴۹ هزار ۲۲۰ نفر در کل استان سهامدار، سهام عدالت هستند، افزود: خراسان جنوبی با ۹۳ درصد جمعیت که از سهام عدالت برخوردار هستند در ردیف اول تا سوم سهام عدالت در کشور است.
وی با بیان اینکه ۸۰ تعاونی سهام عدالت در استان وجو دارد، گفت: یکی از مشکلات تعاونی ها کمبود نیروی انسانی ، نداشتن امنیت شغلی پایدار، کمبود اعتبارات و نقدینگی است.
خراشادی مسئول شرکت های تعاونی دهیاری ها و توسعه روستاهای خراسان جنوبی هم به عدم حمایت دستگاه های اجرایی از تعاونی ها، عدم صدور مجوز برای برخی از تعاونی ها خدماتی و عدم صدور گواهی صلاحیت و صدور رتبه برای تعاونی ها در مناقصه و مزایده ها ، عدم صدور مجوز کسب فعالیت از جمله صادارات کالا بنام تعاونی از طرف اداره صنعت معدن و تجارت اشاره کرد.
وی بیان کرد: نبود اعتبارات جاری ، نبود سرمایه در گردش ، روند کند اجرایی شدن سیاست های اصل ۴۴ در بخش تعاون و مشکلات مالیاتی از مسائل و مشکلات حوزه تعاون است.
فرساد رئیس اتحادیه مسکن مهر خراسان جنوبی هم در این جلسه از عدم توجه مسئولین به بخش تعاون و مسکن مهر گلایه کرد و خواستار هماهنگی و همراهی بیشتر مسئولین در حوزه تعاونی های مسکن شد.
رئیس اتحادیه تعاونی های مرزنشین خراسان جنوبی بیان داشت: مشکلات مالیاتی در بخش های مختلف وجود دارد که قسمتی در استان و قسمت در سطح ملی پیگیری شود.
اسعد زاده با بیان اینکه تمام تعاونی ها  استان بخاطر مشکلات اقتصادی مردم استان از نبود سرمایه در گردش بسیار رنج می برند، افزود:سود بالای تسهیلات ، مشکلات در حوزه صادارات و واردات کالا توسط تعاونی ، بروکراسی زیاد دستگاه های اجرائی، مشکلات بیمه و ..
به گفته اسعد زاده در شرایط کنونی همکاری فعال شرکت های تعاونی و اتحادیه ها در قالب اتاق تعاون می تواند اتاق را به کانون فعال اجتماعی و اقتصادی تعاونی ها مبدل کرده و بسیاری از مشکلات جاری را برطرف کند.
مردانی مدیرعامل اتحادیه تعاونی های خراسان جنوبی استان هم گریزی به مشکلات تعاونی زد و گفت: مشکلات مالیاتی ، نبود سرمایه در گردش ، نبود سرمایه ثابت و عدم توجه به تعاونی از اعم مشکلات در حوزه تعاون است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است