مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز گراز وحشی در کوهدشت


خرم آباد - رئیس اداره محیط زیست کوهدشت از دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز گراز وحشی در این شهرستان خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
به گزارش خبرنگار مهر، حمید طولابی از دستگیری متخلفین شکار غیرمجاز یک راس گراز وحشی و کشف و ضبط یک قبضه اسلحه و ۱۹ عدد فشنگ از آن ها خبر داد.
وی گفت: با توجه به گزارشات مردمی مبنی بر ورود گروهی از شکارچیان غیرمجاز گراز وحشی به یکی از مناطق زیستگاهی شهرستان، یگان حفاظت محیط ‌زیست این اداره با همکاری  نیروی انتظامی به منطقه عزیمت کردند و پس از بررسی مدارک و مستندات مشخص شد که این گروه که متشکل از شش نفر بودند دارای یک پروانه شکار گراز هستند، در حالیکه  اقدام به شکار ۲ راس گراز وحشی کرده بودند.
طولابی افزود: با توجه به بند ب ماده ۱۰ قانون شکار و صید که عنوان می دارد شکار و صید بیش‌ از میزان‌ مندرج‌ در پروانه‌ و یا خلاف‌ مقررات‌ و خارج‌ از محل های مندرج‌ در پروانه‌ جرم است عمل ارتکابی این افراد جرم تشخیص داده شد؛ لذا پس از اخذ جرایم زیست محیطی و بازجویی مقدماتی پرونده این متخلفین برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع، که با نظر قاضی پرونده متخلفین بازداشت شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان کوهدشت بیان داشت: وسایل شکار این متخلفین که عبارتند از یک قبضه اسلحه برنو، ۱۹ عدد فشنگ و یک دستگاه خودرو سایپا، طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید به صورت امانی تا پایان دادرسی زیر نظر این اداره نگهداری می شوند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است