مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

حل موقت مشکل تعلیق فدراسیون شطرنج ایران


رئیس فدراسیون شطرنج ایران روز دوشنبه از حل موقت تعلیق این فدراسیون و بازگشت درجه بین المللی (ریتینگ) شطرنج بازان کشورمان در سایت فیده خبر داد و گفت: این اقدام در پی نامه نگاری نایب رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به قائم مقام فیده انجام شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
وبسایت نود: ریتینگ شطرنج بازان ایران چندی پیش به دلیل پرداخت نشدن بدهی ۱۲۰هزار دلاری جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان از سوی فدراسیون شطرنج به فیده، در سایت فدراسیون جهانی حذف شده و این فدراسیون را در آستانه تعلیق قرار داده است.
پهلوان زاده درباره بازگشت ریتینگ شطرنج بازان گفت: «محمدجعفر کامبوزیا» نایب رئیس فیده در نامه ای به قائم مقام فدراسیون جهانی شطرنج فرصت چند هفته ای برای مابقی بدهی های این فدراسیون به فیده را خواستار شد.
وی افزود: خوشبختانه فیده به این درخواست پاسخ مثبت داد تا در مهلت تعیین شده این بدهی پرداخت شود و در پی این موضوع ریتینگ شطرنجبازان ایران به سایت فدراسیون جهانی بازگشت.
رئیس فدراسیون شطرنج گفت که وزارت ورزش وجوانان نیز در پرداخت این بدهی ها را حمایت می کند.
پهلوان زاده پیشتر نیز به ایرنا گفته بود که برای پرداخت بخش دوم بدهی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و آقازاده سرپرست معاون توسعه و منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت وگو کرده ایم که قرار است با حمایت این وزارتخانه این بدهی پرداخت شود.
بدهی فدراسیون شطرنج به فیده مربوط به رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان است که سال گذشته به میزبانی ایران برگزار شد. پیشتر قرار بود بدهی ایران در سه قسط به فدراسیون بین المللی شطرنج پرداخت شود از آن زمان یک قسط ۶۰ هزار دلاری پرداخت شده و دو قسط دیگر باقی مانده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است