مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آلبوم موسیقی ماه تابان به یاد جلیل شهناز


مجله اینترنتی راه ما: آلبوم "ماه تابان" به آهنگسازی علی خشتی نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با دربرگیری قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند منتشر می‌شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
در آلبوم "ماه تابان" که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار Store موسیقی منتشر می‌شود، تصانیفی بر اساس اشعاری از مولانا، حسین منزوی و غلام عباس خشتی نژاد در دستگاه همایون، نوا، بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.
علی خشتی نژاد آهنگساز این اثر در خصوص شکل‌گیری آلبوم "ماه تابان" گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با موسسه سروش مولانا زده شد به‌طوری‌که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و پدرم ساختم و درنهایت با چندین تک‌نوازی در قالب یک آلبوم با عنوان \"ماه تابان\" به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.
وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته‌شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.
این آهنگساز در خاتمه با اشاره به سازبندی این آلبوم افزود: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر گل‌ها نیز توجه ای داشته باشیم به‌طوری‌که چهارتا از تصانیف "ماه تابان" ساختار ارکستر گل‌ها رادارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از سازبندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا دستان ساخته‌شده‌اند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است