Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

دلیل تعطیلی ۲۰ درصد از کارخانه‌های لوازم خانگی چیست؟


فتاحی گفت: تقاضا در کل نصف و به طور میانگین نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد افت داشته است و بسیاری از کارخانه ها در حال نشست هستند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 3 ماه پیش
نود اقتصادی: سلطان حسین فتاحی، تولیدکننده لوازم خانگی بیان داشت: انبار کارخانه‌ها انباشته از کالاهاست اما تقاضایی در بازار وجود ندارد و این موجب می‌شود که تحرکی در بازار وجود نداشته باشد.
وی با بیان این که تولیدکنندگان به دلیل تقاضای پایین و رکود موجود مجبور به کاهش ساعت کاری کارخانه‌هایشان شده اند، افزود: مواد اولیه از جمله فولاد گران شده است اما ما هنوز کالاهای انباشته شده را با قیمت قبلی عرضه می کنیم.
این تولیدکننده گفت: تقاضا در کل نصف و به طور میانگین نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد افت داشته است و بسیاری از کارخانه ها در حال نشست هستند به طوری که به جرأت می توانم بگویم که 20 تا 25 درصد تولیدکنندگان دیگر فعالیت نمی کنند و بقیه نیز وضعیت مطلوبی ندارند.
این تولیدکننده صاحب برند بیان داشت: ما دیگر برای به دست آوردن سود تولید نمی کنیم بلکه هدفمان تنها، بقای برند و فعالیتمان است و می توانم بگویم که این وضعیت اکثریت فعالان این حوزه است.
وی با تأکید بر این مطلب که چک های برگشتی بیداد می کند، خاطرنشان کرد: مشکل اساسی تولیدکنندگان نبود نقدینگی است آن ها ممکن است دارای ثروت زیادی از جمله کارخانه بزرگی باشند اما پولی در دست ندارند که بتوانند چک های خود را پاس کنند بنابراین شاهد افزایش دو برابری چک های برگشتی در بازار هستیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است