مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مک‌کین: کره شمالی باید بداند سزای حمله، نابودی کامل است


جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در اولین مصاحبه تلویزیونی خود از زمان اعلام ابتلایش به سرطان در ماه ژوئیه از مقامات آمریکا خواست تا حضور نظامی این کشور در اطراف کره شمالی را افزایش داده و تقویت کنند و صراحتا به رهبر این کشور اخطار دهند که اقدامات تهاجمی او منجر به نابودی کامل کشورش خواهد شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: جان مک‌کین در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: واشنگتن باید مطمئن شود که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فهمیده که اگر به شکل تهاجمی عمل کند هزینه اقداماتش نابودی کامل خواهد بود.
این سناتور جمهوری‌خواه ایالت آریزونا خواهان راهبردی در قبال کره شمالی شد که به موجب آن توان دفاع موشکی و دیگر تدابیر دفاع در کره جنوبی افزایش یابد، اقدامات بیشتری برای فشار وارد کردن به  چین صورت بگیرد و مسئله استقرار سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در شبه جزیره کره به طور جدی در نظر گرفته شود.
مک‌کن خاطر نشان کرد: وزیر دفاع کره همین چند روز پیش خواهان استقرار مجدد سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در شبه جزیره کره شد. باید این پیشنهاد او را به طور جدی در نظر گرفت.
وی ادامه داد: چین به حد کافی برای محدود کردن حمایت از کره شمالی تلاش نمی‌کند و آمریکا باید از اهرم اقتصادی خود برای اعمال نفوذ در پکن استفاده کند.
مک‌کن تاکید کرد: فکر می‌کنم باید به چینی‌ها بگوییم که هرچند با از دست دادن بخشی از تجارت با شما آمریکا آسیب می بیند اما به شما می‌گوییم که باید این وضعیت تغییر کند.
جان مک‌کن همچنین توافقی که چند روز پیش ترامپ با دموکرات‌های کنگره آمریکا بر سر وابسته کردن تامین بودجه کمک‌های مربوط به طوفان هاروی به تمدید سه ماهه بودجه و تعلیق سقف بدهی منعقد کرد را محکوم کرد.
او گفت: این توافق اساسا برای دفاع ملی آمریکا ویرانگر است. کار ترامپ در راستای یک کار مشترک بین دو حزب اصلی نبود و رهبران جمهوری‌خواهان یعنی پل راین و میچ مک‌کانل خیلی تعجب کردند وقتی دیدند ترامپ این توافق را با چاک شومر و نانسی پلوسی به دست آورده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است