مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پای دروغ‌سنج به شورای امنیت ملی آمریکا باز می‌شود؟


بر اساس برخی خبرهای منتشر شده دادستان کل آمریکا با هدف شناسایی عاملان افشای مسائل داخل شورای امنیت ملی کشورش، ایده‌ استفاده از دروغ‌سنج را پخش کرده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 4 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: طبق این طرح بازجوها با هر کدام از بیش از ۱۰۰ عضو شورای امنیت ملی آمریکا جلسه خواهند داشت. جف سشنز، دادستان کل آمریکا مظنون است که برخی از مقام‌ها نسخه مکالمات تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبران خارجی را به بیرون برده‌اند.
سایت آکسیوس گزارش داده او ماه گذشته درباره این ایده با دستیارانش صحبت کرده است.
البته واقعی بودن این خبر و شوخی نبودن آن مورد تایید قرار نگرفته است و ایان پرایور، سخنگوی دادستان کل آمریکا و دفتر وزارت دادگستری در امور عمومی درباره این گزارش اظهار نظر نکرده‌اند.
با این حال طبق خبر منتشر شده حتی اگر سشنز نتواند با این کار به اطلاعاتی درباره این افشاگری‌ها دست پیدا کند، امید دارد تا با این روش مقام‌ها را از ایده افشای اطلاعات بترساند.
سشنز اوایل اوت اعلام کرد، وزارت دادگستری آمریکا تلاش‌ها برای تحقیق و مجازات افشاگران دولتی را افزایش داده است. این اظهارات یک روز بعد از آن مطرح شد که متن مکالمات ترامپ با دو رهبر خارجی به واشنگتن پست درز پیدا کرد.
این روزنامه، مکالمه ترامپ با رئیس‌جمهوری مکزیک و نخست‌وزیر استرالیا را منتشر و تاکید کرده بود که این‌ها جزو اسناد محرمانه شورای امنیت ملی آمریکاست.
او در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: مجرمانی که به صورت قانونی از دسترسی خودشان به محرمانه‌ترین اطلاعات برای به خطر انداختن امنیت ملی استفاده می‌کنند، تحت پیگرد قرار گرفته و مجازات می‌شوند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است