مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

والدین بنیتا: خواهان اعدام علنی این دو حرمله هستم


پدر بنیتا با بیان اینکه خواستار اعدام هر دو متهم هستند، گفت: دیه بنیتا را به هیچ وجه نمی خواهیم.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 4 ماه پیش
بازسازی صحنه ربودن بنیتا کودک هشت ماهه
شناسهٔ خبر: 4083951 - دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
جامعه > قضایی
به گزارش خبرنگار مهر، درادامه رسیدگی به اتهامات متهمان قتل بنیتا نماینده دادستان تهران درخصوص اتهامات مندرج در پرونده برای دو متهم اصلی گفت: تسبیب در قتل عمد اگرچه وی قصد نداشته اما نسبت به وضعیت طفل هشت ماهه و زمان ارتکاب جرم و اظهاراتش که می دانسته رها کردن برای طفل هشت ماهه چه خطراتی دارد اما از ترسش نمی دانسته چه کار کند آگاه بوده است.
خانواده مقتول طی موارد ۳۵۱ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی تقاضای قصاص متهم ردیف اول دارند.
شهریاری افزود: سرقت مقرون به آزار، مباشرت در آدم ربایی، ایراد صدمه بدنی به پدر کودک، رها کردن طفل در محل مسکونی از اتهامات متهم ردیف اول این پرونده است.
وی درخصوص اتهامات ردیف دوم نیز گفت: مهدی. ش معاونت در سرقت مقرون به آزار، تحصیل مال مسروقه، خودداری از کمک به شخص در معرض خطر، از جمله اتهامات این فرد است.
نماینده دادستان تهران با اشاره به درخواست اولیای دم بنیتا گفت: اولیای دم تقاضای قصاص در ملا عام دارند و برای سایر اتهامات متهمان نیز اشد مجازات را خواستار شدند.
در ادامه حسن قلعه نویی پدر با حضور در جایگاه به معرفی خود پرداخت و گفت: من کارگر صافکاری بودم که برای تامین مخارجم حتی مسافرکشی هم می کردم آن روز قصد مسافرت داشتیم و به همین دلیل وسایل را در ماشین چیدم و ماشین را روشن کردم تا کولر هم روشن شود، چون هوا خیلی گرم بود و در دقیقه آخر  دخترم را در داخل ماشین گذاشتم تا همسرم بیاید و به سفر برویم.
شاکی که با بغض و اشک جزییات حادثه را بیان می کرد، با صدایی لرزان خطاب به متهمان می گفت: چرا؟ بچه من در ماشین بود.
قاضی نیز در قالب تذکر به پدر بنیتا گفت: خودتان را کنترل کنید.
پدر مقتول نیز با چشمانی اشکبار خطاب به قاضی محمدی کشکولی گفت: آقای قاضی شما جای من نیستید ۵۰ روز است که کودک هشت ماهه ام را ندیده ام و زیر خروارها خاک خوابیده است.
قلعه نویی در ادامه و درخصوص جزییات حادثه اظهار کرد: من خودم را روی ماشین پرتاب کردم و از برف پاک کن گرفتم تا مانع حرکت خودرو شوم و حتی با مشت به روی کاپوت می زدم و داد می زدم که بچه ام در داخل ماشین است.
وی افزود: حتی همسرم نیز مانع حرکت خودرو شد و از آینه بغل ماشین گرفت که متاسفانه متهم با افزایش سرعت همسر مرا نیز به گوشه جدول پرتاب کرد که همین حرکت باعث شد تا آینه بغل ماشین در دست همسرم خرد شود.
قلعه نویی ادامه داد: پس از حادثه با دایی همسرم که از مدیران همراه اول است تماس گرفته و خواهان ردیابی گوشی که در ماشین جا مانده بود شدیم، پس از ردیابی ها مشخص شد هفت دقیقه بعد از دزدیدن ماشین گوشی از دسترس خارج می شود.
وی با صدایی لرزان به ادامه بیان جزییات ماجرا سرقت پرداخت و گفت: اینها می توانستند یک گوشه ای صبر کنند پول های مرا به سرقت ببرند، گوشی را از دست خارج کرده و سیمکارت جدیدی را داخل آن بیندازند، اما نمی توانستند فرزند مرا در گوشه ای رها کنند.
قلعه نویی با بیان اینکه تقاضای قصاص هر دو نفر را دارم، عنوان کرد: من دیه بنیتا را نمی خواهم اما خسارت اموال مسروقه را می خواهم چون اینها باز هم با پول های امثال من اقدام به جرم و خرید و فروش مواد مخدر می کنند.
در ادامه الهام سپهری مادر بنیتا در جایگاه حضور یافت و  به بیان جزییات پرداخت و گفت: سر کوچه ما پلیس از همان اول ایستاده بود و نظاره گر ماجرا بود اما هیچ کاری نکرد، حتی پس از اینکه دید همه همسایه ها و اهالی محل به کوچه آمدند جلو آمد و گفت خواهرم نگران نباش؛ باید به پلیس ۱۱۰ زنگ بزنید.
وی درخصوص شکایت از متهمان نیز گفت: بابت اتفاقاتی که برای دخترم افتاده است، تقاضای اعدام آن هم به صورت علنی و با حضور پدر و مادر متهمان را دارم. علاوه بر این از قاضی که این متهمان را نیز آزاد کرده است شکایت دارم. اما به طور کلی باید بگویم خواهان اعدام جفت حرمله ها هستم
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است