مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود


آلبوم «ماه تابان» به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند فقید منتشر می‌شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایلنا: آلبوم «ماه تابان» به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند فقید منتشر می‌شود.
در آلبوم «ماه تابان» که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار موسیقی منتشر می‌شود، تصانیفی بر اساس اشعاری از مولانا ، حسین منزوی و غلام عباس خشتی نژاد در دستگاه همایون، نوا ، و آوازهای بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.
علی خشتی‌نژاد آهنگساز این اثر درخصوص شکل گیری آلبوم «ماه تابان» گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با موسسه سروش مولانا زده شد به طوری که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمدسعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و  پدرم ساختم و در نهایت با چندین تکنوازی در قالب یک آلبوم با عنوان«ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.
وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.
این آهنگساز در خاتمه با اشاره به سازبندی این آلبوم افزود: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر گلها نیز توجه‌ای داشته باشیم به طوری که چهار قطعه از تصانیف «ماه تابان» ساختار ارکستر گلها را دارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از سازبندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا  دستان ساخته شده‌اند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است