مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پاسخ قاسمی به اظهارات ترامپ


مجله اینترنتی راه ما: سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد اظهارات ترامپ علیه ایران گفت: بحث نفوذ ایران در منطقه بحثی طبیعی است. فرهنگ و تمدن در اسارات جغرافیا قرار نمی گیرد .این اظهارات همان سیاست های غلطی است که میخواهند در جهت تخلیه خزانه کشورهای منطقه انجام می شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: بهرام قاسمی همچنین با ابراز همدردی با طوفان زدگان در آمریکا در مورد برجام بدون آمریکا هم تاکید کرد: همه این ها گمانه زنی است و باید صبر کرد و دید که هیات عالی نظارت بر برجام چه تصمیمی می گیرد.
گفت وگوی ظریف با وزیر خارجه پاکستان
قاسمی اعلام کرد: وزیرخارجه پاکستان از ساعت ۱۰:۳۰ مذاکرات خود با ظریف را آغاز کرده و در مورد مسائل سیاسی،  اقتصادی و امنیتی و فرهنگی و مرزی طرفین به گفتگو می پردازند و وی امروز در ایران سه گفت و گو خواهد داشت.
وی در مورد اظهارات ترامپ Trump علیه ایران گفت: بحث نفوذ ایران در منطقه بحثی طبیعی است. فرهنگ و تمدن در اسارات جغرافیا قرار نمی گیرد .این اظهارات همان سیاست های غلطی است که میخواهند در جهت تخلیه خزانه کشورهای منطقه انجام می شود.
قاسمی در مورد بازی تیم های ملی فوتبال ایران و سوریه و حرف و حدیث های مطرح شده ، گفت: موافق ارتباط موضوع ورزش Sport با سیاست نیستم .این بحث تا جایی که من اطلاع دارم با واقعیت منطبق نیست.
مواضع ایران در حمایت از تمامیت ارضی عراق 
وی در واکنش به مذاکرات اربیل و بغداد عنوان کرد: ما همواره علاقه مند بوده ایم این مذاکرات به نتیجه برسد و مواضع خودمان را در مورد تمامیت ارضی عراق اعلام کرده ایم و امیدواریم در مورد مسائل منطقه از عقل و درایت بیشتری بهره مند شوند.
کشوری که برجام را نقض کند باید تاوان آن را بدهد
قاسمی در مورد ادامه برجام با توجه به اظهارات صالحی اعلام کرد: برجام یک توافق دوجانبه نیست که با قطعنامه 2231 مورد تایید قرار گرفته. بقای برجام منوط به رعایت تمامی تعهدات از سوی تمام طرفین است و در صورتی که کشوری تعهدات خود را به هر دلیلی انجام ندهد باید تاوان عدم اجرای تعهدات خود را پرداخت کند. ایران آغاز کننده نقض برجام نخواهد بود البته در مقابل نقض برجام از سوی دیگری تحمل نخواهد کرد.
با نقض برجام روبرو شویم اقدام جدی خواهیم کرد
سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما نهایتا شرایط را در هیات عالی نظارت بر برجام بررسی می کنیم و این هیات برای تمام شرایط برنامه ریزی کرده و اگر با نقض برجام روبرو شویم اقدامات جدی انجام خواهیم داد.
با شبکه مافیا و بازار Store سیاه صدور روادید برخورد خوهیم کرد
وی در مورد عدم ارایه ویزا از سوی برخی کشورهای اروپایی اعلام کرد: وزارت خارجه در خصوص این که سفارتخانه، خدمات کنسولی خود یا بخشی از آن را به شرکت های خصوصی داخلی واگذار کند، مشکلی ندارد .اصل داشتن دفاتری در خارج از سفارتخانه ها مشکل ما نیست. مشکل همان شبکه های مافیایی است که بازار سیاه صدور روادید را ایجاد کردند. ما در حال پیگیری هستیم و جلساتی با نهادهای ذی ربط داشتیم و از طریق سیستم قضایی اقدام خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم اینگونه برخوردهای ناروا انجام دهند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است