مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۵ گیاه آپارتمانی مناسب در دکوراسیون اتاق خواب


پژوهشگران سازمان ناسا تاکنون بررسي‌هاي فراواني در رابطه با خاصيت آلودگي‌زايي گياهان انجام داده‌اند و اکنون اين موضوع کاملا به اثبات رسيده که گياهان مي‌توانند بين ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آلودگي هوا را به خود جذب کرده و هوا را کاملا تصفيه کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
وبسایت دکوبوم: پژوهشگران سازمان ناسا تاکنون بررسي‌هاي فراواني در رابطه با خاصيت آلودگي‌زايي گياهان انجام داده‌اند و اکنون اين موضوع کاملا به اثبات رسيده که گياهان مي‌توانند بين ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آلودگي هوا را به خود جذب کرده و هوا را کاملا تصفيه کنند گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی فواید زیادی برای استفاده در منزل دارند و استفاده از آن ها در دکوراسیون اتاق خواب در هنگام استراحت شب بسیار توصیه شده است.
در ادامه با فواید و ۵ نمونه از این گیاهان همراه باشید:
بهبود بویاییبهبود کیفیت هوای اتاقکاهش اضطرابکاهش استرس و فشار روانیتسکین دردهاافزایش فعالیت مغزکمک به بهتر شدن خلق و خو و سرحال آوردن افرادپیشگیری از سرماخوردگی و بیماری های دیگرخواب بهتر
گیاه آلوئه ورا
گیاه آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهانی که می توانید در اتاق خواب از آن استفاده کنید. نگهداری و حفاظت از آن بسیار آسان بوده و بر پایه نتایج یک پژوهشگر، گیاه آلوئه ورا، شب ها میزان زیادی اکسیژن آزاد می کند و این امر به بهبود کیفیت خواب کمک خواهد کرد.
اسطوخودوس
گیاه اسطوخودوس از استرس و اضطراب و  در اتاق خواب نوزاد از گریه کردن و بی قراری کودکان جلوگیری می کند.
گل یاسمن
این گیاه بوی خوشی دارد و به شما آرامش می دهد.
پاپیتال (عشقه)
بر پایه تحقیقات یک مرکز پژوهشی، گیاه پیچک باعث تصفیه هوای اتاق و باعث جذب فرمالدئیدهای موجود در هوا  می شود. حفظ و نگهداری این گیاه آسان است و نور و دمای متعادل می خواهد.
سانسوریا
این گیاه  تزئینی زیبا، شب ها از خود اکسیژن متصاعد می کند و نگهداری آن در اتاق خواب  برای افرادی که  افت تنفس و سردرد دارند توصیه می شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است