مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه با وجود اختلافات ادامه دارد


یک شبکه خبری آلمانی اعلام کرد که اطلاعات به دست آمده بنابر درخواست یکی از احزاب این کشور حاکی از صادرات کلان تسلیحات آلمانی به ترکیه با وجود تنش‌های فراوان میان 2 طرف است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: دولت آلمان با وجود تنش‌های فراوان در ارتباط با ترکیه اما همچنان صادرات تسلیحات به این کشور را متوقف نکرده است.
شبکه خبری ARD اعلام کرد که دولت آلمان از آغاز سال صادرات تسلیحات به ترکیه را به بیش از 25 میلیون یورو رسانده‌ است. این اطلاعات در پی درخواست سبزها به دست آمده است. این در حالی است که ارزش صادرات سلاح به کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مقایسه با 8 ماه نخست سال 2016 کاهش یافته بود.
همچنین وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرده که در سال جاری و تا پایان ماه آگوست،   99 مجوز برای صادرات اسلحه داده شده که ارزش آنها 25.36 میلیون یورو بوده است و می‌تواند بیشتر از این هم باشد. چرا که دولت آلمان از 3 قرارداد دیگر هم اطلاعاتی در اختیار نگذاشته است.
در فاصله ژانویه و آگوست سال 2016 میلادی مجوز تعداد 158 قرارداد صادرات به ارزش کل 69، 32 میلیون یورو داده شده بود.
آلمان و ترکیه مدت زمان زیادی است که درباره مسایل مختلف با هم اختلاف دارند. آلمان به اقدامات ترکیه واکنش هایی نشان داده است اما شماری از نمایندگان پارلمان آلمان معتقدند که با این روند موجود، ترکیه هشدارهای آلمان را جدی نگرفته است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است