مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ترامپ: توفان ایرما یک هیولای بزرگ است


رئیس‌جمهور آمریکا توفان ایرما را یک هیولای بزرگ خواند که خسارت های جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
باشگاه خبرنگاران: «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید توفان ایرما را یک «هیولای بزرگ» خواند و گفت قصد دارد به زودی به ایالت فلوریدا سفر و از تلاش نیروهای امداد برای کمک به مردم قدردانی کند.
وی در این خصوص گفت: «خبر بد این است که این (توفان ایرما) یک هیولای بزرگ است. خسارت های ناشی از توفان ایرما بسیار پرهزینه خواهد بود. در حال حاضر ما نگران زندگی افراد هستیم نه هزینه ها.»
ترامپ افزود: مسیری که توفان در پیش گرفته و از سمت غرب فلوریدا در حرکت است به این معناست که ممکن است از آنچه پیش بینی شده بود خسارت کمتری ایجاد کند. 5 یا 6 ساعت آینده بسیار مهم است. امیدوارم مردم زیادی در مسیر توفان قرار نداشته باشند.
دونالد ترامپ خاطرنشان کرد: گارد ساحلی آمریکا بسیار قهرمانانه عمل کرده است و اداره مدیریت اورژانس فدرال هم کار خود را برای هماهنگی با ایالت های مختلف به خوبی انجام داده است. اما فکر می کنم بخش دشوار آن تازه شروع شده است.
«مایک پنس»، معاون رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته اعلام کرد: دونالد ترامپ درخواست کرده است که همه ذخایر دولت فدرال به فلوریدا و ایالت های آسیب دیده دیگر اختصاص داده شود. هر کجا توفان ایرما برود، ما نخست با ذخایر خود به آنجا می رویم تا به نجات جان شهروندان کمک کنیم و از بازسازی بخش‌های آسیب دیده حمایت کنیم.
دونالد ترامپ روز گذشته هم بودجه دولتی را برای جزایر ویرجین آمریکا که پس از توفان ایرما خسارت زیادی به آنها وارد شده بود، افزایش داد.
رئیس جمهور آمریکا پیش از این هم اعلام کرده بود به زودی به ایالت توفان زده فلوریدا سفر خواهد کرد تا از نزدیک به وضع آسیب دیدگان و عملیات امدادرسانی رسیدگی کند.
توفان ایرما از روز گذشته وارد ایالت فلوریدای آمریکا شد. پیش از وقوع توفان به دستور مقامات دولتی، بیش از 6 میلیون نفر خانه های خود را تخلیه کردند. آمریکا روز گذشته اعلام کرد توفان ایرما در ایالت فلوریدا 24 کشته بر جای گذاشت و برق بیش از 3 میلیون خانه را قطع کرد. توفان ایرما در حالی رخ داده است پیشتر نیز توفان سهمگین هاروی، ایالت تگزاس آمریکا را در نوردید و خسارت های و تلفات مالی و جانی بسیاری به بار آورد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است