مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تقاضای مرگ برای رهایی از کابوس دو جنایت


پسر جوان که درپی اختلاف‌های شدید، پدرخود و دوستش را به قتل رسانده بود، برای رهایی از کابوس‌هایش خواستار مرگش شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/20 - 5 ماه پیش
روزنامه ایران: پسر جوان که درپی اختلاف‌های شدید، پدرخود و دوستش را به قتل رسانده بود، برای رهایی از کابوس‌هایش خواستار مرگش شد.
رسیدگی به این پرونده از پنج سال پیش و با مرگ مرموز پسر جوانی در آپارتمانش کلید خورد. معمای قتل سعید 26ساله که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود بدون هیچ سرنخی سر به مهر باقی مانده بود.
اما چند ماه پس از این جنایت و در حالی که امیدها برای حل راز این قتل رنگ باخته بود، یکی از دوستان مقتول به اتهام قتل پدر 67 ساله‌اش در شهرستان «تایباد» استان خراسان رضوی بازداشت شد و در بازجویی‌ها به قتل دوستش -سعید- نیز اعتراف کرد. متهم به کارآگاهان گفت: «من با دوستم و پدرم بر سر مسائل اعتقادی اختلاف داشتیم. من برای قتل آنها نقشه‌ای نکشیده بودم اما هر دو بار وقتی با آنها درگیری لفظی پیدا کردم به خشم آمدم و با دیدن چاقوی آشپزخانه ناگهان تصمیم به قتل‌شان گرفتم.»
با اعترافات صریح متهم و بازسازی صحنه، پرونده برای رسیدگی به هر دو جنایت به دادگاه کیفری تهران فرستاده شد.سپس متهم در پرونده قتل دوستش به قصاص محکوم شد. در حالی که پسر جوان در یکقدمی چوبه دار قراردارد، صبح دیروز او برای محاکمه در پرونده قتل پدرش نیز در شعبه دوم دادگاه کیفری تهران پیش روی قضات ایستاد.
در ابتدای جلسه خانواده متهم در جایگاه حاضر شده و خواستار قصاص عامل قتل شدند. پس از آنها، متهم روبه‌روی قضات قرار گرفت و گفت: «من برای مرگ آماده ام، زودتر اعدامم کنید تا از کابوس‌های شبانه در زندان خلاص شوم.»در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند و بزودی حکمشان را صادر می‌کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است