مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پلنگ ها از گرسنگی به آدم ها حمله می‌کنند!


کارشناس مسئول اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: کمبود غذا عامل مهم حمله پلنگ به افراد در این استان است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: کارشناس مسئول اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: کمبود غذا عامل مهم حمله پلنگ به افراد در این استان است.
محمد حسین صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،   با اشاره به اینکه خشکسالی بر روی زندگی پلنگ های این استان نیز تاثیر گذاشته است، افزود: در حقیقت در مناطق آزاد، خشکسالی موجب کاهش طعمه(خوک) پلنگ ها شده است و این امر سبب شده تا بارها شاهد حمله پلنگ به گله های گوسفند و یا چوپانها باشیم.
وی، تخریب زیست گاه ها و تعرض به قلمرو را از دیگر عوامل حمله پلنگ به افراد دانست و خاطرنشان کرد: درصورتیکه پلنگ به انسان و یا گله گوسفند حمله کند خسارت از سوی بیمه پرداخت خواهد شد، گفت: دو سال است که این طرح اجرایی شده است این درحالیست که با وجود اینکه چندین مورد از حمله پلنگ به انسان و گله گوسفند در این استان رخ داده هنوز خسارتی پرداخت نشده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این طرح برای حفظ جمعیت پلنگ اجرایی شده است، تصریح کرد: هنوز جمعیت پلنگ ایرانی در خطر انقراض قرار دارد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است