مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار با کاهش قاچاق توسط داعش


سخنگوی هیات رییسه مجلس ، معتقد است که چند نامعادله از جمله طوفان در آمریکا، شکست های داعش در منطقه و نشست آستانه قزاقستان در افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار موثر است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خانه ملت:سخنگوی هیات رییسه مجلس ، معتقد است که چند نامعادله از جمله طوفان در آمریکا، شکست های داعش در منطقه و نشست آستانه قزاقستان در افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار موثر است. بهروز نعمتی با اشاره به نوسانات قیمت نفت در هفته های اخیر گفت: هر اتفاقی در هر گوشه دنیا اعم از مسائل سیاسی و یا طبیعی می تواند در قیمت نفت تاثیر گذار باشد، همانگونه که طوفانی که در آمریکا رخ داده سبب تعطیلی بسیاری از تاسیسات و مجموعه های نفتی در آمریکا شده و از کارافتادن حدود ۱۸ دکل نفتی در آمریکا شده است.  
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت واقعی نفت ۵۴ دلار نبوده و بسیار بیش از این رقم کنونی است، افزود: در  اجلاسیه اخیر اوپک مطرح شد که قیمت نفت باید به ۷۰ دلار برسد و تمام عوامل اثرگذار در افزایش آن با باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان قیمت نفت را به قیمت واقعی آن رساند.
تاثیرات نشست آستانه قزاقستان در افزایش قیمت نفت
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه موضوعات منطقه ای همانند شکست داعش به عنوان یکی از قاچاقچیان نفت در افزایش قیمت نفت موثر است، ادامه داد: با توجه به فضایی که در بازار نفت دنیا وجود دارد، تحولات جدید در افزایش قیمت نفت مشاهده می شود که با فرارسیدن فصل سرما قیمت نفت به حدود ۷۰ دلار می‌رسد، لذا  مسئولان وزارت نفت باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای تولید مناسب و استفاده از ظرفیت میادین مشترک که با کشورهای همسایه دارند توجه کنند تا بتوان درآمد کافی را از این طریق برای کشور کسب کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: یکی از موضوعاتی که وجود دارد داعش نقش اسلامگرایان تندرو را در منطقه ایفا کند و بیشترین میزان قاچاق نفت این گروهک به سرزمین تحت اشغال رژیم غاصب صهیونیستی بوده که ایجاد محدودیت ها برای این گروهک به ویژه بازپس گیری مناطق نفت خیز تحت سلطه داعش می‌تواند در افزایش قیمت نفت موثر باشد.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چند نامعادله کنار هم در افزایش قیمت نفت موثر است که می توان به طوفان در آمریکا شکست های داعش و  نشست آستانه قزاقستان افزایش قیمت نفت موثر است.
خانه ملت:سخنگوی هیات رییسه مجلس ، معتقد است که چند نامعادله از جمله طوفان در آمریکا، شکست های داعش در منطقه و نشست آستانه قزاقستان در افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار موثر است.
بهروز نعمتی با اشاره به نوسانات قیمت نفت در هفته های اخیر گفت: هر اتفاقی در هر گوشه دنیا اعم از مسائل سیاسی و یا طبیعی می تواند در قیمت نفت تاثیر گذار باشد، همانگونه که طوفانی که در آمریکا رخ داده سبب تعطیلی بسیاری از تاسیسات و مجموعه های نفتی در آمریکا شده و از کارافتادن حدود ۱۸ دکل نفتی در آمریکا شده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است