مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دیپلمات‌های بوسنیایی عازم تهران شدند


گروهی نه نفره متشکل از روسای ادارات و دیپلمات های ارشد وزارت خارجه بوسنی هرزگوین برای گذراندن دوره آموزشی و آشنایی با جمهوری اسلامی ایران و تحولات خاورمیانه عازم تهران شدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری مهر: گروهی نه نفره متشکل از روسای ادارات و دیپلماتهای ارشد وزارت خارجه بوسنی هرزگوین برای گذراندن دوره های آموزشی آشنایی با جمهوری اسلامی ایران و تحولات خاورمیانه عازم تهران شدند.
این گروه دیپلمات قبل از عزیمت به تهران با محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو دیدار و از این ابتکار سفارت و وزارت خارجه ایران تشکر نمودند.
در این دیدار میحایلو سوژنتوویچ رئیس اداره آموزش های دیپلماتیک وزارت خارجه بوسنی ابراز امیدواری کرد این سفر بتواند موجبات ارتقاء شناخت دیپلماتهای بوسنیایی نسبت به واقعیات جمهوری اسلامی ایران و تحولات منطقه مهم و استراتژیک خاورمیانه را فراهم کند.
لیوبوگرکاویچ رئیس اداره آسیا و آفریقای وزارت خارجه بوسنی نیز با اشاره به اینکه قبلا دو سفر به ایران داشته است تصریح کرد: تاثیرگذاری سیاسی و  جاذبه های تمدنی ایران باعث شد برای حضور در این دوره مشتاق باشیم.
نبوشیارگویه رئیس اداره روابط عمومی وزارت خارجه بوسنی نیز علاقه به افزایش شناخت نسبت به فرهنگ‌ و سیاست در ایران را انگیزه حضور خود در این دوره عنوان کرد.
در این دیدار که در محل سفارت ایران در سارایوو برگزارشد محمود حیدری سفیر کشورمان ضمن ارائه اطلاعات مربوط به مباحث آموزشی، بازدیدها و برنامه‌ های تدارک دیده شده برای این دوره دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد که اجرای موفق این دوره صفحه زرینی به کتاب ارزشمند مناسبات دو کشور بیفزاید.
شایان ذکر است این دوره هشت روزه را معاونت آموزشی مرکز آموزش و پژوهش وزارت خارجه میزبانی خواهد کرد و دیپلمات های بوسنیایی علاوه بر جلسات آموزشی و نشستهای سیاسی، از برخی مراکز فرهنگی و جاذبه های تاریخی و گردشگری تهران و اصفهان نیز بازدید خواهند نمود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است