مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پرداخت ۶۷ درصدی مطالبات گندمکاران


معاون وزیر جهاد با بیان اینکه خرید تضمینی گندم به بیش از هشت میلیون و ۸۴۳ هزار تن رسیده است، از پرداخت ۶۷ درصدی مطالبات گندمکاران در کشور خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری صدا و سیما:معاون وزیر جهاد با بیان اینکه خرید تضمینی گندم به بیش از هشت میلیون و ۸۴۳ هزار تن رسیده است، از در کشور خبر داد.   یزدان سیف افزود: امسال به رغم تمامی دشواری‌ها و تنش‌های اقلیمی از قبیل بارش‌های کم در فصل پائیز، سرمای شدید آبان ماه سال گذشته و مواردی از این دست میزان تولید گندم در کشور رشد مناسبی داشته است.  
وی همچنین اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۲ تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ارزش ریالی گندم مورد خریداری را ۱۱۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این میزان ۷۷ هزار میلیارد ریال معادل ۶۷ درصد به حساب کشاورزان واریز شده است و بقیه بهای محصول به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.
وی افزود: امسال هر کیلوگرم گندم معمولی با قیمت مصوب و تضمینی یک هزار و ۳۰۰ تومان و گندم دروم با قیمت یک هزار و ۳۳۰ تومان از کشاورزان در حال خریداری است.
 سیف در ادامه با اشاره به تولید قند و شکر در کشور اظهار داشت: کشت چغندر و نیشکر به واسطه تولید و اشتغال، پایداری در رفتار زراعی کشاورزان و بخش کشاورزی و همینطور توالی و رعایت تداوم کشت در کشور بسیار مهم است.
وی گفت:: کشت این دو محصول در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ در مملکت بسیار تضعیف و به تبع چرخ تولید و اشتغال صنایع قند و شکر داخلی با افت شتاب مواجه شد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: متاسفانه با این اقدام تولید داخلی قند و شکر هر روز نسبت به گذشته بی رمق‌تر شده و در برابر واردات این کالا روی ریل رونق قرار گرفته بود.
وی با تصریح اینکه خوشبختانه از سال ۹۲ برنامه افزایش تولید شکر اغاز شد، اذعان داشت: اجرای این طرح تاکنون نتایج مثبتی داشته است.
سیف اضافه کرد: تولید یک میلیون و ۶۵۰ هزار تنی شکر در سال گذشته در کشور گزارش شد و پیش بینی می‌شود امسال هم تولید شکر در ایران به بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برسد.
خبرگزاری صدا و سیما:معاون وزیر جهاد با بیان اینکه خرید تضمینی گندم به بیش از هشت میلیون و ۸۴۳ هزار تن رسیده است، از در کشور خبر داد.
یزدان سیف افزود: امسال به رغم تمامی دشواری‌ها و تنش‌های اقلیمی از قبیل بارش‌های کم در فصل پائیز، سرمای شدید آبان ماه سال گذشته و مواردی از این دست میزان تولید گندم در کشور رشد مناسبی داشته است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است