مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

میانمار تیم رسانه‌ای پاکستانی را اخراج کرد


در پی کشتار مسلمانان روهینگیایی خشم و اعتراض مسلمانان پاکستانی به اوج رسیده و همزمان با احضار سفیر میانمار در اسلام‌آباد، اعضای تیم خبرگزاری ای آر وای نیوزِ پاکستان از میانمار اخراج شدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: همزمان با سکوت سوال برانگیز اتحاد آل سعود که قرار بود حامی مسلمانان جهان باشد مردم پاکستان با مشاهده خبر تلخ کشتار وحشیانه مسلمانان روهینگیایی توسط بودائیان متعصب میانمار، طی روزهای اخیر، در تمامی شهرهای پاکستان تظاهرات برپا کرده و انزجار خود را نسبت به دولت میانمار ابراز داشتند.
سیاستمداران و سران احزاب پاکستانی نیز واکنش‌های تندی نسبت به دولت میانمار اتخاذ کرده و خواستار اقدام جدی علیه بودائیان متعصب شدند.
در ادامه برخوردهای دولت پاکستان با میانمار، سفیر این کشور در اسلام‌آباد احضار شده و مراتب شدید نگرانی پاکستان نسبت به وضع اسفبار مسلمانان روهینگیایی به وی اعلام شد.
در پاسخ به اعتراض گسترده پاکستانی‌ها به دولت میانمار، تیم رسانه‌ای «ای آر وای نیوز» که به قصد پوشش خبری و با دریافت ویزا قصد سفر به میانمار را داشتند در فرودگاه بازداشت شده و پس از 8 ساعت بازداشت بدون هیچ دلیلی از میانمار اخراج شدند .
گزارش‌ها حاکی است تا کنون بیش از 300هزار مسلمان روهینگیایی وارد خاک بنگلادش شده و در اردوگاه‌هایی زندگی می‌کنند که فاقد امکانات اولیه زندگی است.
احزاب سیاسی پاکستان از دولت این کشور خواسته‌اند تا هرچه سریعتر تمامی ارتباطاتش با دولت میانمار را قطع کرده وسفیر این کشور را از پاکستان اخراج کند.
طی روزهای اخیر صدها نقطه پاکستان شاهد برپایی تظاهرات علیه کشتار مسلمانان روهینگیایی توسط بودائیان متعصب بوده است.
انجمن تجار پاکستان اعلام کرده که سرپرستی 1000 مسلمان روهینگیایی و تامین امکانات زندگی برای آنان را قبول کرده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است