Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

شروع سال تحصیلی با ۳۵ هزار دانش آموز کلاس اولی غایب


مجله اینترنتی راه ما: وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۳۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی به مدارس وارد نشده‌اند, گفت: از کلاس اول تا ششم ۱۴۶ هزار دانش آموز در مدارس حضور ندارند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 2 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجتماعی: علی ربیعی امروز در همایش ملی سوادآموزی در دنیای دیجیتال به مناسبت روز جهانی سوادآموزی اظهار کرد: تعداد دانشجویان مهندسی ما از کشورهای غربی بیشتر است اما چرا نمی‌توانیم چارچوب‌های توسعه را به سرعت طی کنیم این موضوع ناشی از فقدان مهارت است و امیدوارم بتوانیم این خلاها را پرکنیم.
وی افزود: دانشجویان بدون کسب مهارت لازم وارد بازار Store کار می شوند و مسئله اصلی در کشور سواد و مهارت است.
وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی گفت: وقتی سواد استفاده از دنیای دیجیتال وجود نداشته باشد به انحراف می رویم. این تکنولوژی تحمیل گرایانه وارد زندگی ما شده است.
ربیعی ادامه داد: بچه‌هایی که به فضای مجازی خو گرفته‌اند سرشار از وسعت و اطلاعات هستند اما بدون عمق. کاش برگردیم به دنیای باسوادی با بوی کتاب به جای سواد در دنیای دیجیتال و این را نباید از بچه‌ها بگیریم.
وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سواد و مسائل اجتماعی گفت: علت نخست طلاق فقر و بیکاری نیست بلکه سواد زندگی کردن با هم و مهارت ارتباطی است و علت دوم سواد رابطه جنسی و فقر و بیکاری در علت چهارم قرار دارد.
ربیعی بیان کرد: امروز نوعی اعتیاد ناشی از بی معنایی زندگی و ناامنی روانی رخ داده و مردم سواد لذت بردن از زندگی و مهارت زندگی راحت را ندارند. برای حل مسائل اجتماعی به سواد و مهارت نیاز داریم. سالانه به 700 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور نیاز داریم که بخش زیادی از آن باید با مهارت به دست بیاید.
وی ادامه داد: امروز از فضای دیجیتال در توانمندسازی باید بیشتر استفاده کرد وزارت آموزش و پرورش 300 مرکز توانمندسازی ایجاد کرده است و می توان فضای دیجیتال و مجامع محلی را برای غلبه بر کمبودها همراه کرد.
وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بازماندگی از مدرسه در کشور رو به کاهش است روزی که با آقای فانی درباره بازماندگی از تحصیل صحبت کردیم و با آقای باقرزاده کار را شروع کردیم را به خاطر دارم و بر اثر این تلاش ها در سفر اخیر به استان بوشهر گفتند که 8 نفر کلاس اولی را برای آمدن به مدرسه پیدا نکرده‌ایم و امروز 35 هزارکلاس اولی و تا کلاس ششم 146 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل داریم که و شاید 50 درصد آنها مهمانان افغانی باشند.
ربیعی ادامه داد: برای افغانستانی ها تصویب کردیم آنهایی که کارت اقامت ندارند بتوانند به مدرسه بروند و با همراهی آموزش و پرورش 35 جلد کتاب تهیه کردیم که امروز رونمایی می شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است