مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

طنز؛ هدیه رو وا نکرده پس فرستادِ سیاسی!


- علی دایی، ضمن پذیرش نتایج ضعیف تیمش و عذرخواهی از هواداران، استعفا داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
احمدرضا كاظمي در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:
- علی دایی، ضمن پذیرش نتایج ضعیف تیمش و عذرخواهی از هواداران، استعفا داد.
- رونمایی از مجسمه علیرضا منصوریان در موزه باشگاه استقلال!
- کیم جونگ اون، به‌عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد انتخاب شد.
- دونالد ترامپ اعلام کرد که تا آخرین روز کاری‌اش از برجام حمایت خواهد کرد.
- آهنگ جدید محمدرضا شجریان ft امیر تتلو به‌زودی منتشر می‌شود!
- شکایت رسمی دکتر احمدی‌نژاد از حمیدرضا بقایی و اسفندیار رحیم مشایی
- آزادراه تهران/شمال به مرحله بهره‌برداری رسید.
- دلار، پراید، سکه، گوشت و... به قیمت سال 84 بازگشتند.
این‌ها تنها یک سری مثال بودند از خبرهایی که اگر کسی آن‌ها را به شما بگوید، بدون شک، اولین چیزی که به طرف خواهید گفت این است: «چرت و پرت نگو بابا، چرا حرف مفت می‌زنی! مگه میشه همچین چیزی؟ فکر کردی من خرم؟ برو خودتو اسکل کن عمو!» و اگر طرف شما را قانع کند که درصدد سر کار گذاشتن‌تان نیست و واقعا این خبر را در اینترنت خوانده، در بهترین حالت جواب او را با «داداش هرچیزی که توی این سایت مایتا می‌شنوی رو باور نکن! شک نکن که شایعه‌ا‌س! دو روز دیگه تکذیب میشه!»
خواهید داد و اگر باز هم طرف بتواند شما را قانع کند که خبر مذکور را در یکی از خبرگزاری‌ها و سایت‌های معتبر دیده است، اینجاست که شما از شدت تعجب ضمن درآوردن شاخ در اقصی‌نقاط بدن‌تان، بدون شک جامه خواهید درید و سر به کوی و دشت و بیابان خواهید گذاشت!
اما مصداق عینی یکی از این موضوعات باورنکردنی خبری بود که هفته پیش در فضای مجازی دیده شد: «عذرخواهی حسین‌شریعتمداری از جواد ظریف به‌خاطر یکی از متن‌های روزنامه کیهان».
پخش شدن این خبر همان و باز شدن دهان تمامی اصلاح‌طلبان، اصولگرایان، اعتدالیون، اپوزویسیون داخلی و خارجی و سایر فعالان سیاسی نیز همان! واکنشی که البته به‌نظر خیلی منطقی و متناسب با ماهیت این خبر هم به نظر می‌رسد اما باعث ناراحتی جناب آقای شریعتمداری شد.
این مساله هم باعث شد تا ایشان در شماره بعدی روزنامه این حجم از باورناپذیری، تعجب و بهت و حیرت را توهین‌آمیز تلقی کند و عذرخواهی‌اش را ناکرده پس بگیرید، یک چیزی تو مایه‌های همان «هدیه رو وانکرده پس فرستاد»!
اما بنده می‌خواهم اینجا از آقای شریعتمداری فقط و فقط یک چیز بپرسم آن هم اینکه: «اگر به نظرتان آن واکنش‌ها به عذرخواهی شما غیرعادی به‌نظر می‌رسید، چرا کسی از پس گرفتن عذرخواهی‌تان تعجب نکرد؟ قطعا شما مطابق با هر منطق و هر عرفی که حسابش را بکنید (پس گرفتن یک عذرخواهی) خیلی کار عجیب‌ و نادرتری نسبت به خود عذرخواهی کردن محسوب می‌شود!»
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است