مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ترامپ دنبال مینیاتوری کردن جنگ افزارهای هسته‌ای است


دولت واشنگتن دنبال ساخت کلاهک های هسته ای است که قابلیت انهدام اهداف کوچکتر را دارند تا به این ترتیب، استفاده از تجهیزات اتمی را به امری متداول در ارتش آمریکا تبدیل کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری مهر: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال تسلیحات اتمی کوچک و تاکتیکی تر است که ظاهرا از قابلیت تخریب کمتری نسبت به انواع قدیمی تر بمب های هسته ای برخوردار هستند اما کاربردی تر بوده و استفاده از این نوع بمب را به امری متداول تبدیل می کنند.
گفتنی است توسل به چنین تسلیحاتی که قابلیت حمل از طریق هواپیما، موشک یا حتی نیروهای ویژه را دارند، به منزله عقب نشینی از رویکرد دولت قبلی واشنگتن است که خواستار اعمال محدودیت بیشتر بر تسلیحات اتمی و ممنوعیت استفاده از هر نوع سلاح هسته ای جدید بود.
در همین راستا، کمیته ای ویژه در حال بررسی گزینه های مختلف برای افزودن بمب های مدرن تر  به زرادخانه اتمی آمریکا است.
این کلاهک های مینیاتوری قابلیت انهدام اهداف کوچکتر را دارند و استفاده از بمب های هسته ای را به امری متداول در ارتش آمریکا تبدیل می کنند.
البته عملی شدن این خواسته ترامپ نیازمند جلب حمایت کنگره آمریکا است که در نهایت عهده دار تامین هزینه ها خواهد بود. ضمنا اجرای این طرح ممکن است نیازمند از سر گیری آزمایش های انفجاری باشد که با وقفه ای ۲۵ ساله مواجهه بوده اند. از آن گذشته، هیچ معلوم نیست که بقیه قدرت های هسته ای جهان نیز به تصمیم ترامپ روی خوش نشان بدهند یا خیر.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است