مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مهمترین جوایز بین المللی بازیگری سینمای ایران از گذشته تا به امروز / از جایزه انتظامی در شیکاگو تا شیر ونیز برای محمدزاده + جدول


مجله اینترنتی راه ما: نوید محمدزاده در حالی جایزه بازیگری بخش افق‌های جشنواره ونیز را از آن خود کرد که پیش از او جمعی از بازیگران ایرانی، توانسته بودند در عرصه جهانی نقش‌آفرینی بازیگران سینمای ایران را مطرح کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
سال ۱۳۵۰ زمانی که سینمای ایران با ساخت آثاری چون «گاو» و «قیصر» فضایی تازه را تجربه می‌کرد، جشنواره‌های جهانی نیز از محصولات سینمای ایران استقبال کردند و نخستین جایزه بازیگری سینمای ایران در عرصه جهانی به عزت‌الله انتظامی برای بازی در فیلم «گاو» از جشنواره شیکاگو اهدا شد.
مسیری که با گام انتظامی به روی سینمای ایران باز شد، کمابیش در تمامی ۴۶ سال گذشته تداوم یافته است و هر از گاهی یکی از بازیگران سینمای ایران، گاه نام آشنا و زمانی نه چندان مطرح، توانسته‌اند جایزه‌ای جهانی را برای سینمای ایران به ارمغان آورند.
اگر جشنواره‌های بسیار مطرح جهانی را در کن، برلین، ونیز دنبال کنیم، به جوایزی از دو جشنواره کن و برلین می‌رسیم که در سال‌های گذشته به بازیگران ایرانی اختصاص پیدا کرد، اما همچنان بازیگران ایرانی موفق به در دست گرفتن جایزه جشنواره ونیز نشده بودند که بالاخره این اتفاق شنبه شب هجدهم شهریورماه در شهر ونیز رخ داد و نوید محمدزاده نشان شیر را برای بازی در «بدون تاریخ، بدون امضا» از آن خود کرد.
به بهانه این موفقیت براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی محمد اطبایی، کارشناس سینما Cinema و مدیر شرکت توزیع بین‌المللی فیلم مستقل‌های ایرانی و اطلاعات ثبت شده در مورد برخی از بازیگران جدول زیر تهیه شده است:..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است