مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

روش جدید درمان کمبود کلسیم؛ تخم شربتی!


کلسیم ماده ای مهم و زیر بنای بسیاری از اندام ها است. بسیاری از فعالیت های سلول های بدن در صورت کمبود پروتئین و کلسیم مختل می شود. کمبود کلسیم باعث ایجاد بسیاری از بیماری های دوران کهن سالی و گاهی دوران جوانی می شود، همچنین دوران بارداری و زایمان باعث تحلیل رفتن کلسیم بدن و سستی استخوان ها می گردد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
وب سایت زوم تک - بهنام خدابخشی: کلسیم ماده ای مهم و زیر بنای بسیاری از اندام ها است. بسیاری از فعالیت های سلول های بدن در صورت کمبود پروتئین و کلسیم مختل می شود. کمبود کلسیم باعث ایجاد بسیاری از بیماری های دوران کهن سالی و گاهی دوران جوانی می شود، همچنین دوران بارداری و زایمان باعث تحلیل رفتن کلسیم بدن و سستی استخوان ها می گردد.
روش ها و داروهای بسیاری برای درمان کمبود کلسیم وجود دارد اما می توان به آسانی با استفاده از مواد گیاهی و بدون عوارض این کمبود را درمان کرد. شاید باورش سخت باشد که تخم شربتی با اندازه کوچکش کلسیم فوق العاده ای را در خود جای داده باشد!
تخم ریحان یا تخم شربتی سرشار از امگا ۳ و امگا ۶ بوده و حدود ۲۰ درصد از وزن دانه ها را این دو نوع اسید چرب تشکیل می دهند. این دانه های کوچک ۵ یا ۶ برابر بیشتر از شیر کلسیم، ۲ برابر موز پتاسیم و منبع غنی از آهن بوده و حدود ۳ برابر اسفناج آهن دارد،   حاوی انواع ویتامین B و یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. خوشبختانه استفاده از این دانه ها در فرهنگ کشور ما بسیار رایج بوده و در فصل گرما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
علاوه بر فوایدی که برای این دانه های کوچک برایتان گفتیم، تخم شربتی برای درمان بیماری ها تنفسی از قبیل آسم، البته در ترکیب با زنجبیل و عسل، کاربرد دارد وحتی برای درمان سرفه و سرما خوردگی نیز توصیه می شود. نام دیگر آن دانه چپا می باشد که سرشار از مواد مغذی از قبیل منیزیم که در کاهش استرس نقش بسزایی دارد، می باشد و با مصرف این دانه های کوچک می توانید برای درمان استرس و اضطراب در روزهای فوق العاده سخت کاری استفاده نمایید.
می توانید این دانه های کوچک را در آب خیس کرده و پس از لعاب دار شدن با شربت مخلوط کرده و نوش جان کنید.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است