مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

بهت وزیر دفاع روسیه از اظهارات همتای آلمانی‌اش


وزیر دفاع روسیه با انتقاد از همتای آلمانی‌اش گفت از اظهارات اورسلا فون درلاین مبنی بر اینکه مسکو قصد دارد به‌زودی بیش از ۱۰۰ هزار نیرو به مانورهای جنگی در جناح شرقی ناتو بفرستد، مبهوت شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان پنج‌شنبه گفته بود مانورهای جنگی با نام "زاپاد" یا همان "غرب" نمایش آشکاری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روس‌هاست. او در جلسه وزرای دفاع اتحادیه اروپا در تالین به خبرنگاران گفت: هر کس تردید دارد باید به تعداد بالای نیروهای شرکت‌کننده در رزمایش زاپاد نگاهی بیندازد؛ بیش از ۱۰۰ هزار نیرو.
 روسیه می‌گوید این مانور مشترک با بلاروس کاملا ماهیت تدافعی دارد و اظهارات نادرست مبنی بر اینکه ممکن است از این رزمایش‌ها به عنوان تمرینی برای حمله به لهستان، اوکراین یا لیتوانی استفاده شود، انتقاد کرد.
ارتش روسیه در بیانیه‌ای گفت: اظهارات اورسلا فون درلاین که بدون دانش در این رابطه حرف زده و ادعاهایی خودسرانه درباره حضور ۱۰۰ هزار نیروی روسیه مطرح کرده و حرف‌هایی که درباره تهدیدهای پنهان برای اروپا زده، ما را مبهوت کرد.
روسیه می‌گوید حدود ۱۳ هزار نیرو از روسیه و بلاروس و حدود ۷۰۰ سخت‌افزار نظامی در این مانورها که از ۱۴ تا ۲۰ سپتامبر در بلاروس، دریای بالیک، غرب روسیه و کالینینگراد برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت. کالینینگراد بخشی جدا از خاک اصلی روسیه است که در میان لهستان و لیتوانی در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. این منطقه که ۳۰۰ کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد پس از جنگ جهانی دوم از آلمان گرفته شد و ناوگان بالتیک روسیه در بندر کالینینگراد مستقر است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است