مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کی‌روش: با رونالدو بعد از 2010 صحبت نکرده‌ام


مجله اینترنتی راه ما: بعد از این همه سال مربیگری و حضور در باشگاه های بزرگ و نیمکت های داغ چند تیم ملی مسلما خاطرات ناگفته بسیاری در ذهن سرمربی تیم ملی وجود دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
رئال، منچستر، رونالدو؛ چه از نوع برزیلی اش چه از نوع پرتغالی اش. بکهام، زیدان، روبرتو کارلوس، رائول و هزاران سوژه ناب دیگر، اینها چیزها و آدم هایی هستند که کی روش درباره شان حرف می زند. او از دنیایی می آید که این آدم ها حضور داشته اند از همین رو مربی پرتغالی در تازه ترین گفت و گو با روزنامه دسپورتیو چیزهایی جالبی در این باره بر زبن آورد که و خواندن آن جالب توجه است.
رسانه های ورزشی ایران تاثیر زیادی در سرنوشتم داشتند
در تهران 17 روزنامه ورزشی وجود دارد. بنابراین تاثیر رسانه ها در حضور من در ایران بسیار زیاد است و تا جایی که بتوانم این روزنامه ها و رسانه های ورزشی را پیگیری می کنم و معمولا هم با هم چالش هایی داریم.
گل دادن به یکدیگر عادت ایرانی ها است
ایران دارای مناطق بیابانی زیادی است ولی کشور گل هاست. ایرانی ها معمولا انگلیسی نمی توانند حرف بزنند ولی "من شما را دوست دارم" یا "من از شما قدردانی می کنم" را "عاشقتم" ترجمه می کنند! در حال حاضر یک حس عاطفی بین ماست. در ایران مردان به همسران و دوستان خود برای قدردانی گل می دهند. خیلی از مردم هستند که به هم گل می دهند، هیچ خانه ای نیست که گل در آن نباشد در همه جا گل فروشی می بینی، گل ها بخشی از زندگی روزمره همه مردم ایران است.
در ایران مردم به من می گویند که عاشقم هستند
من همیشه گل ها را دوست داشتم. حالا هم هر روز علاقه ام به گل ها بیشتر می شود. همانطور که می دانید در ایران با بوسه به هم تبریک می گویند بنابراین گاهی مردان به من می گویند عاشقم هستند و من را می بوسند و حتی صورتم کمی تر می شود! (خنده) من در یک ساختمان با همسایگانم زندگی می کنم. اغلب ساعت سه یا چهار صبح بعد از بازی ها به خانه می رسم و حیاطی را می بینم که پر از گل است. باور کنید از زندگی در ایران خوشحال هستم. 
پیشنهادات زیادی برای ترک ایران داشتم
الجزایر آفریقای جنوبی قطر و... به من پیشنهاد دادند و برای من جذاب و تحریک کننده بودند. ولی ما در فوتبال اغلب وقت ها به این نتیجه می رسیم که ما نیستیم برای آینده تصمیم می گیریم بلکه سرنوشت مان ما را به سمت و سوی تصمیمات سوق می دهد.
بعد از جام جهانی تنها به ماهیگیری می اندیشم
بعد از جام جهانی روسیه به ساحل می روم و ماهگیری می کنم. این تمام برنامه ام است! تا به امروز به خاطر فوتبال خانواده ام را مجبور کردم که از من پیروی کنند. کاری که باید بعد از جام جهانی انجام دهم این است که خیلی جدی تر کنار خانواده ام باشم. باید یک تصمیم مهم بگیرم چون فوتبال و خانواده با هم سازگار نیستند. 
به منچستریونایتد تعصب خاصی دارم
نتایج منچستر یونایتد را دنبال می کنم. دوست دارم باشگاههایی مثل رئال و بنفیکا برنده شوند. اما تنها باشگاهی که رادیکال من است و به آن تعصب زیادی دارم منچستر یونایتد است. یکی از داستان های جذاب من از بکهام و روبرتو کارلوس بود. ما گاهی وقت ها بعد از بازی سر یک میز غذا می خوردیم و چند ساعت حرف می زدیم. هر کدام هم اهل یک کشور بودیم. 
مشروبات الکلی را در رئال ممنوع کردم
من وقتی رسیدیم که رئال در سوپر کاپ بازی داشت مشروبات الکلی را روی میز بازیکنان دیدم، خیلی ناراحت شدم. به دکتر تیم گفتم این منطقی نیست روز بازی از این چیزها می خورند و باید ممنوع شود. می خواستم روز بازی نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کنیم. رائول پیش من آمد و گف: «در باشگاه ما یک سنت وجود دارد. مشروبات الکلی بخشی از وعده غذایی ماست. این کمک می کند تا آرام باشیم.» بعد از آن باور می کنید من دیگر هیچ وقت ندیدم در روز بازی بازیکنان چنین چیزهایی را مصرف کنند؟
چاق شدن رونالدو Ronaldo به خاطر کوکاکولا است!
یک نکته جالب تر از هر چیزی بود آن هم این که رونالدو عاشق کوکا کولا بود و اگر می بینید الان چاق شده به همین دلیل است.
با رونالدو بعد از 2010 صحبتی نکردم
کریس رونالدو؟! نمی توانم چیز خاصی بگویم فقط این که من و رونالدو هرگز بعد از جام جهانی 2010 صحبت نکردیم. 
امیدوارم با پرتغال هم گروه نشویم
امیدوارم در جام جهانی روسیه با پرتغال هم گروه نشویم چون اگر این اتفاق بیافتد ما می خواهیم برنده باشیم از همین رو پرتغال چاره ای جز بالا بردن دست ها مقابل تیم ملی ایران ندارد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است