مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

احتمال حمایت مسکو از قطعنامه آمریکا علیه کره شمالی


معاون کمیته امور خارجی دومای روسیه از حمایت احتمالی مسکو از پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره کره شمالی خبر داده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 4 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: آلکسی چیپا معاون کمیته امور خارجی دومای روسیه در سخنانی تأکید کرد: روسیه احتمالاً از پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره کره شمالی حمایت خواهد کرد، اگر در این سند به توقف آزمایش‌های هسته‌ای پیونگ‌یانگ به‌طور صریح اشاره شده باشد.
این پیش‌نویس توسط آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده است.
وی در ادامه افزود: اگر این قطعنامه مربوط به توقف آزمایش‌های هسته‌ای باشد، تصور می‌کنم ما از آن حمایت خواهیم کرد. ولی اگر این قطعنامه مربوط به تحریم‌های یکجانبه باشد، نتیجه‌ای به‌همراه نخواهد داشت و ما از چنین سندی حمایت نخواهیم کرد. همه چیز بستگی به قطعنامه و متنی خواهد داشت که منتشر می‌شود.
آمریکا روز جمعه به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده است که خواستار برگزاری نشستی در روز دوشنبه است تا درباره پیش‌نویس قطعنامه تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی به‌خاطر آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی این کشور، رأی‌گیری انجام شود.
آمریکا از شورای امنیت خواسته است تا تحریم نفتی را علیه کره شمالی اعمال، صادرات منسوجات این کشور را ممنوع کرده و مانع از استخدام نیروی کار کره شمالی در کشورهای خارجی شود. در متن پیش‌نویس قطعنامه جدید، آمریکا خواستار توقیف اموال و دارایی‌های رهبر کره شمالی و ممنوعیت سفر علیه وی شده است.
هنوز معلوم نیست که روسیه و چین چگونه به این پیش‌نویس رأی خواهند داد ولی یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه نسبت به این مسئله ابراز تردید کرده است که روسیه و چین، اقدامی شدیدتر از ممنوعیت صادرات منسوجات کره شمالی را قبول کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است