مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

برنامه عربستان برای افزایش تعداد حجاج


حکومت سعودی که همه ساله درآمد هنگفتی در زمینه حج و عمره کسب می‌کند، در نظر دارد تعداد حجاج را تقریبا به سه برابر افزایش دهد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: بر اساس یک گزارش اقتصادی غیررسمی، درآمدهای حکومت سعودی از حج و عمره به حدود 12 میلیارد دلار رسیده است.
بر اساس گزارش یک موسسه پژوهشی اقتصادی در انگلیس موسوم به «پی، ‌ام، ای ریسرچ»، حج و عمره منبع درآمد هنگفتی برای عربستان قلمداد می‌شود و پایه و اساس طرحی برای حمایت از بخش گردشگری در عربستان در چارچوب برنامه اصلاح اقتصادی قرار دارد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ارائه کرده است.
این گزارش می‌افزاید حجاج خارجی بیشتر بخش 20 میلیون مسافر خارجی را تشکیل می‌دهند که همه ساله برای کار و بازرگانی و همچنین حج و عمره به عربستان سفر می‌کنند.
در موسم حج امسال، حدود دو میلیون و 400 هزار نفر برای ادای فریضه حج به عربستان رفتند که در مقایسه با سال گذشته که یک میلیون و 900 هزار نفر بود، نیم میلیون نفر افزایش یافته است. در سال گذشته همچنین هفت میلیون و 500 هزار نفر عمره به جا آوردند.
هدف مسئولان سعودی افزایش تعداد عمره‌گزاران به 15 میلیون نفر و حجاج به پنج میلیون نفر تا سال 2020 است و البته امیدوار هستند که تعداد عمره‌گزاران را در سال 2030 میلادی به 30 میلیون نفر برسانند.
بر اساس گزارش الخلیج الجدید، ماهر جمال رئیس اتاق تجاری و صنعتی مکه مکرمه گفته بود حجم هزینه‌های حجاج داخل و خارج در سال جاری، حدود 26 میلیارد ریال سعودی(حدود هفت میلیارد دلار) بوده است که در مقایسه با 14 میلیارد ریال(حدود چهار میلیارد دلار) سال گذشته، افزایش نشان می‌دهد.
به گفته وی، علت این افزایش درآمد به افزایش 20 درصدی تعداد حجاج در موسم حج امسال برمی‌گردد.
جمال ابراز امیدواری کرده است که عربستان تا سال 2030 میلادی، تعداد حجاج را به 6 میلیون نفر و عمره‌گزاران را به 30 میلیون نفر افزایش دهد.
خاطر نشان می‌شود تعداد حجاج موسم حج امسال دو میلیون و 350 هزار نفر بود که یک میلیون و 750 هزار نفر از خارج عربستان و 168 ملیت بودند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است