مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ریشه‌کنی فقر مطلق با قطع یارانه ثروتمندان امکان‌پذیر است


مجله اینترنتی راه ما: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای قطع یارانه ثروتمندان اراده جدی از سوی دولت وجود ندارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: غلامرضا مصباحی‌ مقدم با بیان اینکه دامنه فقر مطلق در کشور ما محدود است اظهار داشت: رفع فقر مطلق با شرایط حاضر و وضعیت موجود امکان‌پذیر است و راهکارهای متعددی می‌توان برای آن ارائه کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام قطع یارانه ثروتمندان و افرادی که زیر خط فقر نیستند را یکی از راه‌های ریشه‌کنی فقر مطلق دانست و تأکید کرد: می‌توان بخش کوچکی از منابعی که از این طریق به دست می‌آید صرف رفع فقر مطلق چنین خانواده‌هایی کرد.
وی با تأکید بر اینکه رفع فقر مطلق می تواند سریع انجام شود و نیازی به 4 سال ندارد گفت: علت اینکه این کار در 4 سال گذشته انجام نشد نبود اراده‌ برای قطع یارانه ثروتمندان بود.
مصباحی مقدم با تأکید بر اینکه باید بخش مهمی از منابع به دست آمده از قطع یارانه ثروتمندان به تولید و بخش کوچکتر به خانواده‌های تحت پوشش اختصاص یابد خاطر نشان کرد: این خانواده‌ها غالبا کسانی هستند که زیر خط فقر مطلق بوده و عضو بهزیستی یا کمیته امداد هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: باید از آقای رئیس جمهور پرسید که چه تضمینی وجود دارد ماجرای ریشه‌کنی فقر مطلق تا پایان دولت دوازدهم به سرنوشت آن در دولت یازدهم منجر نشود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است