مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مقام نظامی صهیونیست: اسرائیل به تنهایی قادر به جنگ با ایران نیست


مجله اینترنتی راه ما: رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که ارتش این رژیم به تنهایی نمی‌تواند در جنگ با ایران پیروز شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از وبسایت دیفنس نیوز، یک مقام نظامی عالیرتبه اسراییلی گفت اسراییل باید خود را برای رویارویی مستقیم با ایران آماده کند اما حقیقت این است که ارتش اسراییل به تنهایی قادر به جنگ با این کشور نیست.
ژنرال «یائیر گولان» رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در موسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن اذعان کرد که ارتش اسراییل به تنهایی نمی تواند در جنگ با ایران پیروز شود. 
وی تصریح کرد: «ایران روز به روز به تهدید بزرگتری برای اسراییل تبدیل می شود اما ما نمی توانیم به تنهایی با این کشور بجنگیم. آنها (ایران) می توانند بر ما تاثیرگذار باشند و ما نیز می توانیم بر آنها تاثیرگذار باشیم اما اگر می خواهیم به نتیجه عمیق تری در این نبرد فرسایشی دست پیدا کنیم به تنهایی قادر به انجام آن نیستیم. این حقیقتی است که بهتر است آن را بپذیریم.»
گولان که هم اکنون وظیفه تدوین سیاست دفاعی جدید این رژیم را برعهده دارد در ادامه با بیان اینکه در سیاست دفاعی جدید اسراییل احتمال رویارویی مستقیم با ایران نیز گنجانده شده، گفت: «ما نمی توانیم احتمال رویارویی مستقیم نظامی با ایران را نادیده بگیریم اما ما نیروهای مورد نیاز برای چنین جنگی - مانند نیروهایی شبیه به تفنگداران دریایی آمریکا - را در اسراییل در اختیار نداریم و همین مساله پیروزی در چنین جنگی را خارج از توانایی ما قرار داده است. »
وی ادامه داد: «پس چه کاری باید برای این رویارویی احتمالی انجام دهیم؟ این پرسش بزرگی است که پاسخ آن در بخش طبقه بندی شده سند دفاعی جدید اسراییل قرار دارد.»
این مقام نظامی صهیونیست در بخش دیگری از سخنرانی خود در موسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن گفت: «از نظر ما، پیروزی در جنگ احتمالی با ایران بدون کمک و حمایت آمریکا امکان پذیر نیست و به همین دلیل، ما معتقدیم نیاز اسراییل به توسعه روابط و همکاری با آمریکا اکنون بیش از هر زمان دیگری است. »
گفتنی است گولان در حال حاضر مجددا یکی از گزینه های جدی جانشینی ژنرال «گادی آیزنکوت» رییس فعلی ستاد کل ارتش صهیونیستی است که دوره 4 ساله او سال جاری به پایان می رسد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است