مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هیئت بلندپایه حماس به ریاست هنیه وارد مصر شد


مجله اینترنتی راه ما: هیئتی بلندپایه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به ریاست اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش روز شنبه طی سفری چند روزه از طریق گذرگاه زمینی رفح وارد قاهره شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این اولین سفر هنیه به مصر از زمان انتخاب به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس است.
جنبش حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که هنیه در این سفر با مسؤولان مصری دیدار کرده و روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و تفاهمات حاصل شده در جریان سفر هیئت‌های حماس به قاهره را با آن‌ها بررسی خواهد کرد.
همچنین بحث و بررسی راه‌های کاهش محاصره نوار غزه، آخرین تحولات مساله فلسطین و راه‌های تحقق آشتی و وحدت ملی فلسطین از دیگر محورهای سفر هیئت حماس به قاهره خواهد بود.
یک منبع آگاه نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که این هیئت از طریق گذرگاه رفح راهی قاهره شده است. هیئت حماس متشکل از اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس، یحیی سنوار رهبر حماس در نوار غزه، خلیل حیه معاون او و روحی مشتهی عضو دفتر سیاسی این جنبش است. این یک هیئت رسمی با حضور ۲۱ رهبر حماست است.
این اولین سفر خارجی هنیه از زمان انتخاب به عنوان رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس است.
منبع مذکور که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت که هیئت حماس دیدارها و گفت‌وگوهایی با مسئولان مصری خواهد داشت و موسی ابومرزوق و صالح عاروری دو رهبر ارشد حماس نیز به این هیئت در قاهره محلق خواهند شد.
هیئت حماس قرار است پس از مصر به چندین کشور اسلامی و عربی دیگر نیز سفر کند.
..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است