مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کره‌شمالی در آستانه پیوستن به کشورهای اتمی جهان


وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد که آزمایش‎های اخیر کره‌شمالی نشان داد فن‌آوری هسته‌ای این کشور به سطحی رسیده که می‌تواند به دولت‎های اتمی جهان جهان ملحق شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری میزان: وزارت دفاع ژاپن از پیشرفت سریع فن‌آوری هسته‌ای کره‌شمالی خبر داد.
«ایتسنوری اونودِرا» در گفتگو با شبکه خبری «NHK» ضمن بیان اینکه کره‌شمالی هم‌اکنون به تهدید بزرگی تبدیل شده ژاپن تصریح کرد: آخرین آزمایش اتمی کره‌شمالی ثابت کرد که فن‌آوریهای هسته‌‌ای این کشور به چنان پیشرفتی رسیده که می‌توان آن را یکی از دولتهای اتمی جهان در نظر گرفت.
وی همچنین درباره آخرین آزمایش اتمی کره‌شمالی افزود: به احتمال زیاد پیونگ‌یانگ یک بمب هیدروژنی معادل 160 کیلو «تی‌ان‌تی» آزمایش کرده‌است.
« اونودِرا» با اشاره به اینکه گام بعدی کره‌شمالی آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما است تأکید کرد: هدف اصلی و نهایی پیونگ‌یانگ هدف‌قرادادن خاک آمریکا با موشکهای حامل کلاهک هسته‌ای است، در صورت انجام این آزمایش موشکهای بالستیک از آسمان ژاپن عبور خواهند کرد به همین منظور ما 24 ساعت روز و هفت روز هفته اوضاع را تحت نظارت داریم.
کره‌شمالی در روز سوم ماه جاری اعلام کرد که بمب هیدروژنی را که قابلیت حمل با موشکهای بالستیک قاره‌پیما را دارد، با موفقیت آزمایش کرده‌است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است