مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

طنز؛ اقلیم‌های متفاوت مجازی!


همه ما... که نه... خیلی از ما در موقعیت رسمی و خانوادگی و دوستانه و کنار دریا، آدم‌های متفاوتی هستیم! مثلا در موقعیت رسمی با کت و شلوار توسی براق درباره تأثیر انتصاب ولیعهد جدید عربستان بر وضع ایران سخنرانی می‌کنیم؛ در جمع خانوادگی ضمن هجوم به....

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در روزنامه شهروند نوشت:
همه ما... که نه... خیلی از ما در موقعیت رسمی و خانوادگی و دوستانه و کنار دریا، آدم‌های متفاوتی هستیم! مثلا در موقعیت رسمی با کت و شلوار توسی براق درباره تأثیر انتصاب ولیعهد جدید عربستان بر وضع ایران سخنرانی می‌کنیم؛ در جمع خانوادگی ضمن هجوم به مغز هندوانه درباره تأثیر انتصاب ولیعهد جدید عربستان بر وضع ایران صحبت می‌کنیم، در جمع دوستانه و درحال زدن چیپس داخل ماست موسیر و کشیدن رکابی رفقیمان با انگشت پایمان، درباره تأثیر انتصاب ولیعهد جدید عربستان بر وضع ایران تفت می‌دهیم و در کنار دریا و درحالی‌که مشغول فیلم گرفتن از پری‌های دریایی هستیم درباره تأثیر انتصاب ولیعهد جدید عربستان بر گران شدن نرخ پری‌های دریایی صحبت می‌کنیم!
حالا عین همین وضع در شبکه‌های اجتماعی هست! یعنی بنده در فیس‌بوک یک جور هستم، در تلگرام یک‌طور، در توییتر یک جور و در اینستاگرام یک شکل دیگر! چرا هم ندارد! خود شما توی فرودگاه مهرآباد بی‌فرهنگ رفتار می‌کنید، در فرودگاه امام چون دارید خارج می‌روید سعی می‌کنید بافرهنگ باشید، موقعی که خارج هستید، با فرهنگ می‌شوید و وقتی برمی‌گردید دوباره به تنظیمات پیش‌فرض بی‌فرهنگی برمی‌گردید! حالا چند تا مثال می‌زنم!
دختر در اینستاگرام: داف خسته، خردادی مغرور که می‌میرد ز بی‌شارژی! همیشه به سفر (همه‌اش هم استانبول)، لوکیشن همه عکس‌ها زعفرانیه و محمودیه و قیطریه و اقدسیه و سعادت‌آبادیه و شوشیه و راه‌آهنیه و مولویه! انگشت‌ها همیشه درحال V، شلوار همیشه پاره! پرنسس باباش!
همان دختر در توییتر: خسته، مغرور، لوکیشن: بغل (حالا شما فرض کنید بغل مادرش!)، نصف توییت‌ها درباره حامله شدن! (نه از درخت و آدم، از توییت‌های دیگران!) نصف توییت‌ها هم فحش‌هایی که بنده توی این ٢٣‌سال عمری که از دنیا گرفته‌ام نه در استادیوم، نه در دبیرستان پسرانه، نه در خوابگاه دانشجویی نشنیدم! آن پرنسس اینستا، این‌جا در جایگاه ملکه‌ای است! بعضی‌هایشان هم ملزومات لازم را پیدا کرده‌اند و در جایگاه پادشاهی هستند!
همین دختر در گروه خانوادگی تلگرام: جدیدترین دستور پخت تارت توت‌فرنگی!
پسر در اینستا: شاخ، دور دوری، رستوران باز! پوکر باز (علاقه‌مند به هواپیمای فوکر که پارسی آن می‌شود پوکر) بشمر سه شمال، بچه کف متل قو! ماشین سیستم‌دار!
همین پسر در توییتر: تلخ، هشتگ‌ساز! توییت لیس! فلسفه‌باف، کتابخوان، موسیقی‌باز، دکتر مهندس!
همین آقا در کانال تلگرامی بچه‌های صمیمی دبیرستان: بچه‌ها تصویر جدید صدف طاهریان چی دارید بذارید؟ روی بک‌گراند لپ‌تاپم؟!
حدادعادل در فیس‌بوک: توانا بود هر که دانا بود، دل گیر.. دل ژیر... اه این پ کجای صفحه کلیده؟! اه
حدادعادل در توییتر: دور زدن قانون، عمل بسیار زشت و ناپسندی است.
حدادعادل در گروه تلگرامی نمایندگان ادوار خودی: شوربختانه فیلترشکن من به نیکی نمی‌شکند، اگر نیک‌مردی شکننده جدید و نیرومند سراغ دارد، بیاید در اتاق خصوصی!
تنها کسی که انسان یکرنگی است و همه جا یک شکل است، پدر‌ هادی حیدری خودمان است! دکتر غلامرضا حیدری که هم در تلگرام است، هم در اینستاگرام، هم در توییتر! توی اینستاگرام چیزی می‌نویسد، اسکرین‌شات همان را در کانال تلگرامش می‌گذارد، اسکرین شات تلگرام را در توییتر می‌گذارد!
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است