مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هشدار طوفانی به 6 میلیون ساکن فلوریدا


فرمانداری فلوریدا اعلام کرد که با نزدیک شدن توفان ایرما به این ایالت تاکنون نزدیک به 6 میلیون و 300 هزار تن از ساکنان آن هشدار تخلیه دریافت کرده‌اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
تنها در 24 ساعت گذشته از 700 هزار تن از ساکنان فلوریدا خواسته شد که خانه‌های خود را ترک کنند و با توجه به شدت این توفان، بیم آن می‌رود که افراد بیشتری از جمعیت 20 میلیونی این ایالت ناچار به تخلیه شوند.
«ریک اسکات» فرماندار فلوریدا پیش از این گفته بود که از آنجایی که این توفان در بالاترین درجه دسته‌بندی شده است، همه ساکنان این ایالت باید آماده تخلیه باشند.
ایرما که سرعت آن گاه به 180 مایل (290 کیلومتر) در ساعت می‌رسد، در روزهای گذشته این توفان جزایری در کارائیب از جمله بارابودا، سن مارتین و ویرجین را درنوردید، درختان را از جا کند و خانه‌ها و بیمارستان‌ها را ویران کرد.
رسانه‌های محلی روز شنبه گزارش دادند که در پی این توفان، شش تن در روزهای گذشته در جزایر ویرجین و آنگویلا جان باختند و خسارات سنگینی به مناطق مختلف وارد شد. شمار کشته‌ها در جزایر کارائیب در مجموع بیش از 20 تن است.
ایرما اکنون در نزدیکی سواحل شمالی کوبا است و به زودی به ایالت فلوریدای آمریکا می‌رسد. همچنین توفان دیگری به نام خوزه به سمت جزایر کارائیب در حرکت است.
آژانس هواشناسی فرانسه روز شنبه بالاترین درجه هشدار را برای ساکنان جزیره‌‌های سن بارتلمی و سن مارتن که جزو قلمرو این کشور قرار دارند، صادر کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است