مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

حاشیه‌های سرمربیگری جادوگر


از مدت‌ها قبل یک شایعه بسیار جدی درباره سرنوشت باشگاه نفت تهران در رسانه‌ها و محافل ورزشی وجود داشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
شهروند: از مدت‌ها قبل یک شایعه بسیار جدی درباره سرنوشت باشگاه نفت تهران در رسانه‌ها و محافل ورزشی وجود داشت. این‌که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه قدرتمند وزارت نفت باشگاه نفت تهران را خریداری خواهد کرد و علی کریمی هم دوباره به این تیم بازخواهد گشت. از مدت‌ها قبل با توجه به اولتیماتوم جدی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به مدیران شرکت بهنام پیشرو کیش و تهدید به کنار گذاشتن نفت از لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، همه منتظر بودند تا بالاخره تکلیف مدیریت و مالکیت این باشگاه یک‌بار برای همیشه مشخص شود. از همان مقطع این احساس وجود داشت که باشگاه از شرکت بهنام پیشروی کیش گرفته می‌شود و حمید درخشان هم پایان فصل را با نفت تهران نمی‌بیند. این اتفاقات درنهایت رخ داد! نفت تهران به یکی از شرکت‌های وابسته به وزارت نفت رسما فروخته شد و علی کریمی هم به این تیم بازگشت.
جلسه با بازیکنان برای اعلام سرمربیگری کریمی
وزارت نفت بعد از ناکارآمدی شرکت بهنام پیشرو در خریداری سهام باشگاه و بدقولی‌های صورت گرفته در ١٥ماه گذشته، ‌ باشگاه تحت‌ نظارتش را با هماهنگی اداره ‌کل ورزش و جوانان استان تهران و فدراسیون فوتبال به شرکت نفتی پارس طلاییه واگذار کرد. بر همین اساس نام باشگاه از نفت تهران به نفت طلاییه تغییر کرد. سپس حمیدرضا جهانیان، مالک جدید، جلسه‌ای در یک رستوران با بازیکنان نفت برگزار کرد و درباره برکناری درخشان و روی کارآمدن علی کریمی با آنها حرف زد و پس از اعلام رضایت بازیکنان، مالک نفت هم رسما اعلام کرد که علی کریمی از این پس رسما سرمربی نفت خواهد بود.
سنگ ٩٠٠ میلیونی درخشان
حمید درخشان بالاخره رفت. با توجه به مدل حضور او روی نیمکت نفت و اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر رخ داد، همه منتظر جدایی او بودند و درنهایت هم این تغییر عملی شد. البته حمید درخشان حالا به دنبال حق و حقوق خود است و تأکید داشته مدیران باشگاه برای این‌که مجوز حضور علی کریمی روی نیمکت صادر شود، ‌ ابتدا باید او را راضی و حق و حقوق مالی‌اش را پرداخت کنند. درخشان که مدعی دریافت حقوق قرارداد ٩٠٠میلیونی‌اش با نفت تهران است، تأکید کرده مدیران باشگاه باید با او درباره این قرارداد به تفاهم برسند وگرنه علی کریمی نمی‌تواند روی نیمکت این تیم بنشیند که این اتفاق هنوز عملی نشده است. البته درخشان در شرایطی این تهدید را رسانه‌ای کرده که مدیران سازمان لیگ اعلام کردند علی کریمی هیچ مشکلی برای نشستن روی نیمکت نفت تهران ندارد و اگر مشکلی هم بین درخشان و باشگاه وجود دارد، طبق قانون در کمیته انضباطی پیگیری خواهد شد.
جادوگر ٥ بازیکن را اخراج کرد
با بازگشت علی کریمی به نفت، ‌ این مربی ٥ بازیکن را از فهرست تیم کنار گذاشت. سامان آقازمانی، احمد آل‌نعمه و سه بازیکن تیم امید نفت نفراتی بودند که با تشخیص کریمی از این تیم کنار گذاشته شدند. بدون تردید در آینده‌ای نزدیک شاهد اتفاقات تازه‌تر در فهرست بازیکنان نفت تهران هم خواهیم بود و شاید چند بازیکن جدید جذب باشگاه شوند و چند نفر دیگر هم خط بخورند.
راه سخت کریمی
حضور علی کریمی در لیگ برتر در قامت یک مربی قطعا جذابیت‌های فوتبال را بیشتر خواهد کرد اما این چهره محبوب و بزرگ فوتبال ایران بدون‌شک کار بسیار سختی در ادامه راه با تیمی خواهد داشت که به دلیل بحران‌های مدیریتی و مالی‌، بدترین روزهای ممکن را در ماه‌های گذشته سپری کرده و در هیچ زمینه‌ای آمادگی صددرصد برای حضور پرقدرت در مسابقات ندارد. این روزها خیلی‌ها به موفقیت علی کریمی در فوتبال ایران خوشبین هستند، حتی اگر شروع کار با شکست‌های مختلف همراه باشد. کریمی با هماهنگی مدیران باشگاه به مرور زمان باید مشکلات مختلف را یکی‌یکی از پیش رو در کوران مسابقات بردارد و هرطور که شده نفت تهران را در لیگ برتر حفظ کند.
مجادله مالکیتی ادامه دارد
درحال‌حاضر، شرکت بهنام پیشرو کیش هم رسما مخالف واگذاری باشگاه به شرکت نفتی پارس طلاییه است. این روزها مجادلات راجع به باشگاه نفت بین شرکت‌های بهنام پیشرو و پارس طلاییه وجود دارد. یک طرف سایت باشگاه را در اختیار گرفته و دیگری کاانال تلگرام و صفحه اینستاگرام نفت را! ‌ولی نکته بسیار مهم این است که خریدار جدید توسط سازمان لیگ هم به رسمیت شناخته شده و سند مالکیت باشگاه را در اختیار دارد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است