مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد دلاری کویت در آمریکا


امیرکویت میزان سرمایه گذاری کویت در آمریکا را بیش از 400 میلیارد دلار در بخش های مختلف دانست ومیزان تبادل بازرگانی دو کشور تا نیمه 2017 را 4 میلیارد دلار ذکر کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری میزان:  وزیر خارجه کویت روز گذشته جمعه پس از شرکت در نشست گفت وگوهای راهبردی امریکا و کویت در واشنگتن با حضور رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود گفت: 7 یادداشت تفاهم وقرارداد در زمینه های گمرک، نفت، آموزش عالی ، تحقیقات علمی، سرمایه گذاری ، برق، نیرو، آب ومبارزه با تروریسم با آمریکا امضا کردیم که با 16 قراردادی که در گذشته به امضا دو کشور رسیده بود جمعا 23 قرارداد میان دو کشور به امضا رسید.
بادداشت تفاهم ها وقراردادهای مذکور در سفر پریروز شیخ صباح جابر الاحمد الصباح امیرکویت به آمریکا به امضا ریسید.
اولین دور از گفت وگوهای راهبردی امریکا وکویت در سال 2016 برگزار شد وقرار است دور دوم آن در سال 2018 برگزار شود.
وی میزان سرمایه گذاری کویت در آمریکا را بیش از 400 میلیارد دلار در بخش های مختلف دانست ومیزان تبادل بازرگانی دو کشور تا نیمه 2017 را 4 میلیارد دلار ذکر کرد.
تیلرسون نیز ضمن تقدیر از تلاش های کویت برای حل بحران کشورهای عرب خلیج فارس موافقت کشورش را با قرارداد تسلیحاتی با کویت و فروش هواپیماهای اف – ای 18 اعلام کرد.
هدف از امضای یادداشت تفاهم ها تبادل اطلاعات درباره سرمایه گذاری های دو کشور برای تشویق به سرمایه گذاری خارجی میان کویت وآمریکا وتبادل کارشناس برای جب سرمایه گذاری های خارجی مستقیم است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است