مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اعتصاب غذای زندانیان زندان «جو» در بحرین


زندانیان زندان مرکزی «جو» بحرین امروز در اعتراض به اوضاع نابسامان زندان و اعمال محدودیت‌ها از سوی اداره زندان، دست به اعتصاب غذا زدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/19 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: همزمان با اعتصاب غذای ده‌ها نفر از زندانیان در زندان مرکزی «جو» بحرین، تعدادی از فعالان و گروه‌های انقلابی نیز خواستار همبستگی گسترده با این زندانیان و محکومیت تجاوزات علیه این آنها شدند.
وبگاه «البحرین الیوم» گزارش داد که زندانیان زندان مرکزی جو امروز شنبه وعده‌های غذایی که به آنها داده شده بود، پس داده و اعتصاب غذای خود را اعلام کردند.
بنابر این گزارش، انتظار می‌رود که این اعتصاب غذا گسترش یافته و به زندان الحوض الجاف امتداد یابد.
اداره زندان نیز امروز از تماس‌های زندانیان با خانواده‌های خود ممانعت کرد در حالیکه خانواده‌های آنها درباره سلامت جانی فرزندان خود ابراز نگرانی کرده‌اند.
گزارش‌های رسیده از داخل زندان جو حاکی از افزایش بی‌سابقه محدودیت‌ها برای زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی از جمله عدم درمان زندانیان بیمار و ممانعت از اقامه شعائر دینی و تماس آزادانه با خانواده‌هاست.
اعتصاب غذای این زندانیان در حالی است که موسسه ملی و دولتی حقوق بشر بحرین فردا یکشنبه گزارش خود درباره بازدید «سرزده» از زندان‌ها را در یک کنفرانس خبری اعلام می‌کند در حالیکه فعالان حقوقی معتقدند به دلیل آنکه موسسه ملی حقوق بشر بحرین در محافل حقوقی محلی و بین‌المللی خوش‌نام نیست در نتیجه برگزاری این کنفرانس نیز موفقیتی نخواهد داشت.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است