مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

جزییات کلاهبرداری 600 میلیونی پسرخاله فراری + عکس


مجله اینترنتی راه ما: مرد زمین خوار به پسرخاله اش هم رحم نکرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/05/22 - 6 ماه پیش
خرداد ماه سال جاری مردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 7 تهران و طرح شکایت با موضوع "کلاهبرداری" عنوان داشت که یکی از بستگانش به بهانه فروش زمین در استان مازندران اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از وی نموده است .
به گزارش گروه حوادث Accidents  مجله اینترنتی راه ما،  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 7 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
مالباخته با حضور در پایگاه سوم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " از چندی پیش به دنبال خرید یک قطعه زمین ویلایی در شمال کشور بودم ؛ به همین علت موضوع را با تعدادی از دوستان وبستگان خود که فکر می کردم در این زمینه فعالیت دارند در میان گذاشته تا اینکه پسرخاله ام به نام مسعود .س 44 ساله مدعی شد یک قطعه زمین در استان مازندران به متراژ 600 متر در اختیار دارد که حاضر به فروش آن به مبلغ 600 میلیون تومان می باشد ؛ پس از رؤیت مدارک و اسناد مالکیت زمین و نهایتا توافق اولیه بر سر قیمت زمین ، در چندین مرحله مبلغ 600 میلیون تومان به پسرخاله ام پرداخت کرده و نهایتا با انتقال اسناد مالکیت زمین ، به ظاهر مالک یک قطعه زمین 600 متری در ساحل دریای خزر در استان مازندران شدم " . 
مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " مدتی از معامله زمین با پسرخاله نگذشته بود که در خردادماه ، به قصد بازدید زمین به استان مازندران رفتم ؛ قطعه این زمین را پیدا کردم ؛ داخل زمین ایستاده بودم که یکی از اهالی به من مراجعه کرد و در خصوص علت حضورم در آنجا سؤال کرد و من نیز در پاسخ به سؤالات این شخص خود را مالک زمین معرفی کردم ؛ هنوز دقایقی از رفتن این شخص نگذشته بود که فرد دیگری در محل زمین حاضر شد و در کمال تعجب با ارائه اسناد مالکیت خودش را به عنوان مالک حقیقی زمین معرفی کرد !! . بلافاصله با گوشی تلفن همراه پسرخاله ام تماس گرفته و موضوع را با وی در میان گذاشتم ؛ ناگهان پسرخاله ام با اطلاع از حضور من در شمال ، مکالمه تلفنی را قطع و در ادامه گوشی تلفن همراهش را نیز خاموش کرد " .
مالباخته در ادامه عنوان داشت :" با بررسی اسناد ماکیت زمین هر دو نفرمان اطمینان پیدا کردم که اسناد مالکیت من ارزش حقوقی نداشته و در واقع اسناد مالکیت ارائه شده از سوی پسرخاله ام تماما مجعول و فاقد هرگونه اعتبار حقوقی و قانونی است ؛ بلافاصله به تهران و به منزل پسرخاله ام در محدوده خیابان اطلسی مراجعه کرده و در کمال تعجب متوجه شدم که سعید در کمتر از 24 ساعت از محل سکونتش به مکانی دیگر رفته و هیچکدام از بستگان نیز از این موضوع اطلاع ندارند ؛ دیگر اطمینان پیدا کرم که پسرخاله ی خودم با سوء استفاده از رابطه فامیلی و اعتماد من ، اقدام به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از من کرده که با مراجعه به داسرا از وی طرح شکایت کردم" . 
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی موفق به شناسایی مخفیگاه "مسعود . س" در خیابان شریعتی – بالاتر از بزرگراه شهید صدر شده ، با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش اقدام به دستگیری وی کردند .
در بازرسی از مخفیگاه متهم صدها قطعه اسکناس 100 دلاری مجعول ، چندین فقره شناسنامه سفید و مجعول ، امهار منتسب به چندین شرکت عمرانی ، اسناد مالکیت و مبایعه نامه های سفید ( خام ) و ... ، کشف ، توقیف و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد. 
مسعود که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، در همان مراحل اولیه ی تحقیقات صراحتا به کلاهبرداری 600 میلیون تومانی از پسرخاله اش اعتراف کرد . 
در ادامه و با بررسی اسناد و مدارک بدست آمده از مخفیگاه مسعود ، کارآگاهان موفق به شناسایی دو مالباخته دیگر شدند که متهم پرونده دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به فروش زمین متعلق به افراد غیر به دو نفر و در واقع کلاهبرداری به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان کرده بود . این دو مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی و مواحجه حضوری با متهم ، بلافاصله مسعود . س را مورد شناسایی قرار دادند و متهم نیز به ناچار به کلاهبرداری از این دو نفر اعتراف کرد . 
سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت :" با تصدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر قرار گرفته است " . ..
اخبار اختصاصی مجله اینترنتی راه ما را از دست ندهید:
قتل زن جوان توسط شوهرش در استخر خانگی شمال تهران + تصویر محل حادثه
مادرم در تلگرام با مردی آشنا شده بود و رفتارش مرا عذاب می داد تا اینکه ...
"پارک ملت مشهد" تعطیل شد!
اعتراف عجیب عروس قاتل + عکس
14 ساله بودم که صیغه یک مرد شدم و وقتی باردار شدم ..
عکس / این پرنده ناجی کعبه است
مادر بی رحم نوزاد را با پیک موتوری به پروشگاه فرستاد + عکس
فیلم / لحظه شکستن پای مامور پلیس در ایستگاه شلوغ مترو
فرانک نیمه شب و بیهوش رها شده بود / سهراب هم نمی داند چه بلایی سر این دختر آمده است + عکس
سحر پس از فرار از خانه شوهر به خانه مجردی نوید رفت و ... / مریم در این خانه چه می کرد؟ + عکس
با دوستانم برای سرکار گذاشتن پسرها به خارج از شهر رفتیم ، 12 شب بود که ...
بلایی که 9 شب مرد چاقو به دست سر زن جوان در کوچه خلوت آورد
این دزدها با اعصاب خانم های جوان بازی می کردند
گفتگو با داعشی های دستگیر شده در حادثه تروریستی تهران + فیلم
نیمه شب بود که لیلا را با وضعیت بدی در استخر دیدم باور نمی کردم او.....
جزییات نحوه اسارت شهید حججی از زبان همرزمانش + فیلم
خودسوزی هولناک در مقابل شهرداری قم
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است